• Посилання скопійовано

Директор на двох підприємствах основним та сумісником: як поміняти місцями?

Директор оформлений на двох підприємствах. На одному оформлений на основному місці на ставку - гендиректором, на іншому на 0,5 ставки – директором. Чи можна перевести директора на основне місце роботи, де він був оформлений на 0,5 ставки? На іншому місці перевести на 0,25 ставки (де був на ставці)? Чи все-таки потрібно звільняти?

Відповідно до ст. 21 КЗпП, працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачене законодавством, колективним договором або угодою сторін.

Тобто, працівники мають право, крім укладання трудового договору за основним місцем роботи, укладати трудові договори про роботу за сумісництвом.

Отже, заміна основного місця роботи на сумісництво і навпаки - це не зміна місця роботи як такого та не зміна посадових обов'язків. Тож, це не те питання, яке можна вирішити наказом про переведення. 

Якщо працівник залишається працювати на тій же посаді, на тому ж підприємстві, переведення у розумінні ст. 32 КЗпП не може бути застосовано. Тому, такого працівника доцільно звільнити з посади за сумісництвом та прийняти на основне місце роботи за новим  трудовим договором. Або навпаки звільнити з основного місця роботи і прийняти за сумісництвом.  

Таким чином, гендиректору що оформлений на ставку за основним місцем роботи потрібно написати дві заяви одну на звільнення з посади гендиректора, а другу на прийняття на цю ж посаду за сумісництвом на 0,25 ставки. Там, де він був на посаді директора за сумісництвом на 0,5 ставки, також потрібно написати дві заяви – одну на звільнення з посади директора, другу на прийняття на цю ж посаду за основним місцем роботи (на ставку).

Звертаємо увагу, що повідомлення про прийняття на роботу директора подавати не потрібно, дану норму відмінено з 5 березня 2020 р.

У кварталі, в якому відбулося прийняття/звільнення директора на обох підприємствах слід відобразити в Додатку 5 об’єднаної звітності двома рядками. При цьому в графі 07 зазначається: категорія особи «1» – якщо приймаємо/звільняємо директора, для якого це місце роботи є основним, «2» – якщо це сумісництво. Також обов’язково заповнюються  графи 13 – 15.

А у Додатку 4ДФ об’єднаної звітності потрібно заповнити графу 7 «Дата прийняття на роботу» та графу 8 «Дата звільнення з роботи».

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Залучення працівників до роботи у вихідні дні
    У зв'язку з виробничою необхідністю підприємство планує залучати у вихідні дні (субота та неділя) працівників для виконання певного виду робіт. Оплата праці буде проведена в двократному розмірі посадового окладу. На підприємстві затверджено такий графік роботи: робочі дні - понеділок-п'ятниця з 8:00 до 17:00, 12:00-13:00 обідня перерва вихідні – субота, неділя
    Сьогодні 11:1652
  • Бухгалтер у Громадській організації
    Бухгалтер працює на 2/3 ставки у ФОП. Як оформити роботу цього бухгалтера в громадській організації, яка фінансується за рахунок грантів: на 0,5 ставки чи на повну ставку?
    03.05.202415
  • Прийняття 16-річного підлітка на роботу та перерахунок зарплати іншій особі
    Чи можна прийняти на роботу на неповний робочий день підлітка 16 років, у якого є свідоцтво про народження та ІПН, але немає паспорта. ЄСВ доплачувати до МЗП? Чи можна написати заяву, щоб заробітну плату перераховували іншому працівнику?
    03.05.202426
  • Не проведено інвентаризацію резерву відпусток у 2023 році: які наслідки?
    У І кварталі 2024 року було використано відпусток за 2023 рік більше, ніж нараховано резерву в 2023 р., тобто на кінець 2023 року не проведена інвентаризація резерву відпусток, не визначено кількість днів невикористаних днів відпустки, відповідно немає залишку резерву в балансі. Фактично це проведено і нараховано в І кварталі 2024 р. Як виправити помилку, щоб витрати по резерву відпусток 2023 р. зарахувати в 2024 р.?
    29.04.202462
  • Звільнення та прийняття на роботу в одному місяці: складаємо додаток 1 єдиної звітності?
    Працівник в одному місяці був звільнений (з ознакою наявності трудової книжки) , а наступного дня знову прийнятий на неповний робочий час за сумісництвом без наявності трудової книжки. Як показати такі зміни в графі 14 додатку 1 – кількість днів перебування у трудових відносинах?
    26.04.2024115