Главная Все консультации Труд и социальная защита Трудовые отношения

Чи має право підприємець на компенсацію чорнобильської відпустки?

Чи має право фізособа — підприємець оформити чорнобильську відпустку або право на компенсацію такої відпустки?

Підприємництво — це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку (ст. 42 Господарського кодексу).

Статтею 2 Закону про відпустки визначено, що право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи.

Враховуючи зазначене, фізична особа — підприємець не має права на будь-який вид відпусток, у тому числі на додаткову відпустку, передбачену ст. 20 і 21 Закону № 796, оскільки вона не перебуває у трудових відносинах. Аналогічну консультацію надавали фахівці ДФС у "Віснику" від 03.11.2017 р. №41 (945).

Що стосується компенсації, передбаченої у п. 4 постанови КМУ №936, то її можуть отримувати ФОП для своїх працівників, а не для себе особисто.

 

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 43 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Екатерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Труд и социальная защита / Трудовые отношения
Теги:
Отпуска , Предприниматели , Трудовые отношения

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме