Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Оплата праці

Вплив зменшення окладу на індексацію

Підвищення окладів було на підприємстві в грудні 2021 року. На період воєнного стану були зменшені оклади з березня 2022 року до розміру мінімальної зарплати. Чи потрібно нараховувати індексацію в травні 2022 року?

Як відомо, базовий місяць змінюється у разі підвищення тарифних ставок (посадових окладів). Це передбачено п. 5 Порядком № 1078.

Тобто даний Порядок передбачає зміну базового місяця лише у разі підвищення окладів. І тільки тоді, коли відбувається підвищення посадових окладів, змінюється базовий місяць для проведення індексації.

Зменшення посадових окладів, в зв’язку зі зміною істотних умов праці під час воєнного стану, ніяким чином не впливає на зміну базового місяця для проведення індексації. Тобто роботодавець продовжує виплачувати працівникам суми індексації, розраховані виходячи з останнього підвищення його окладу.

Таким чином, враховуючи вищезазначену ситуацію, при зниженні у березні 2022 р. окладів на час воєнного стану, базовим місяцем для проведення індексації залишається грудень 2021 р., тому у працівників виникає право на індексацію у травні 2022 р. в сумі 188,56 грн.

Зазначимо, що індексації підлягає заробітна плата у межах прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Частина заробітної плати, яка перевищує розмір прожиткового мінімуму не індексується.

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 82 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Оплата праці
Теги:
Заробітна плата , Індексація , Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі