Главная Все консультации Труд и социальная защита Оплата труда

Зміна середньої зарплати для контрактника

Працівник уклав контракт на проходження військової служби 05.03.2018 р., якому був обрахований середній заробіток. Протягом 2018-2020 р. посадовий оклад працівника зростав. Чи потрібно було проводити перерахунок середньої зарплати? З 01.01.2021р. МЗП буде становити 6000,0 грн, а сума середньої зарплати буде меншою. Які дії бухгалтера в такій ситуації?

Відповідно до ст. 119 КЗпП на час виконання державних або громадських обов’язків, як-що за чинним законодавством України ці обов’язки можуть здійснюватися у робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку.

Відповідно до абз. 3 п. 2 Порядку № 100 середньомісячна заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за останні 2 календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов’язана відповідна виплата. Працівникам, які пропрацювали на підприємстві, в установі, організації менше двох календарних місяців, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за фактично відпрацьований час.

До 12.12.2020 р. якщо в періоді, за який за мобілізованим працівником зберігається середній заробіток, на підприємстві підвищувалися тарифні ставки (оклади), середньоденну зарплату потрібно було відкоригувати на коефіцієнт підвищення (п. 10 Порядку №100). 

Після внесених змін до Порядку №100 після 12.12.2020 р. п. 10 Порядку виключено, відповідно не потрібно застосовувати коефіцієнт підвищення окладів у разі їх підвищення. Нараховується середній заробіток за робочі дні за графіком роботи підприємства протягом усього періоду військової служби. Середньоденну зарплату розраховують один раз, щомісячно розраховувати не потрібно. 

Виплачується середній заробіток у строки для виплати заробітної плати, установлені в колективному договорі, з урахуванням вимог ст. 115 КЗпП.

Про те, як правильно потрібно було застосувати коефіцієнт підвищення окладів ми розг-лянули на прикладі тут.

Таким чином, бухгалтеру потрібно зробити перерахунок середньої зарпати мобілізованого працівника застосувавши коефіцієнт підвищення окладів за 2 роки.

Звертаємо увагу, що ч. 7 ст. 41 КпАП встановлює адміністративну відповідальність за порушення встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених Законами про військовий обов’язок і військову службу, про  мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Також за порушення гарантій та пільг, встановлених вищенаведеними законами встановлена відповідальність згідно із абз. 5 ст. 265 КЗпП.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Щербина Светлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Труд и социальная защита / Оплата труда
Теги:
Заработная плата , Трудовые отношения

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме