Главная Все консультации Учет и отчетность Учет отдельных операций

Виправлення помилок минулих періодів з ПДВ: бухоблік

Після податкової перевірки, яка відбувалася в січні 2019 року, «знято» ПК з ПДВ за січень 2016 року. Також за результатами цієї перевірки було нараховано штрафні санкції та пеню. Як це все відобразити в бухобліку та у якому звітному періоді?

Штрафи та пеня є іншими операційними витратами, що обліковуються на субрахунку 948 «Визнані штрафи, пені, неустойки» та відносяться до того періоду, у якому вони були визнані (узгоджені) (п. 20 і п. 7 П(С)БО 16).

А ось суми донарахувань  податків і зборів на практиці класифікують як адмінвитрати (рахунок 92 «Адміністративні витрати»), або як інші операційні витрати (субрахунок 949 «Інші витрати операційної діяльності»). Втім такі витрати повинні відноситися до витрат того періоду, у якому був отриманий дохід, заради якого вони й були понесені (п. 18п. 20 і п. 7 П(С)БО 16).

Тому, якщо виявлена помилка допущена платником податків у звітному періоді, тоді й проведення із донарахування ПДВ слід відобразити у такому звітному періоді (Дт 949 Кт 641/ПДВ).

Якщо ж помилка минулих звітних років – як вказано у запитанні, тоді донарахування ПДВ слід відображати через рахунок 44 як виправлення помилок минулих звітних періодів (Дт 441 (442) 641/ПДВ).

Детально про це ми писали тут та тут>> 

 

 

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Екатерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Учет отдельных операций
Теги:
НДС , Пеня , Штрафы , Учет

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме