Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Виправлення помилок минулих періодів з ПДВ: бухоблік

Після податкової перевірки, яка відбувалася в січні 2019 року, «знято» ПК з ПДВ за січень 2016 року. Також за результатами цієї перевірки було нараховано штрафні санкції та пеню. Як це все відобразити в бухобліку та у якому звітному періоді?

Штрафи та пеня є іншими операційними витратами, що обліковуються на субрахунку 948 «Визнані штрафи, пені, неустойки» та відносяться до того періоду, у якому вони були визнані (узгоджені) (п. 20 і п. 7 П(С)БО 16).

А ось суми донарахувань  податків і зборів на практиці класифікують як адмінвитрати (рахунок 92 «Адміністративні витрати»), або як інші операційні витрати (субрахунок 949 «Інші витрати операційної діяльності»). Втім такі витрати повинні відноситися до витрат того періоду, у якому був отриманий дохід, заради якого вони й були понесені (п. 18п. 20 і п. 7 П(С)БО 16).

Тому, якщо виявлена помилка допущена платником податків у звітному періоді, тоді й проведення із донарахування ПДВ слід відобразити у такому звітному періоді (Дт 949 Кт 641/ПДВ).

Якщо ж помилка минулих звітних років – як вказано у запитанні, тоді донарахування ПДВ слід відображати через рахунок 44 як виправлення помилок минулих звітних періодів (Дт 441 (442) 641/ПДВ).

Детально про це ми писали тут та тут>> 

 

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Катерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
ПДВ , Пеня , Штрафи , Облік

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Встигніть придбати
Податковий кодекс-2020!
закрити +