Як видати наказ про відповідального за ведення військовому обліку?
Згідно з пп. 11 Порядку №1487 особи, відповідальні за ведення військового обліку (крім державних службовців), повинні відповідати кваліфікаційним вимогам, визначеним для інспектора з військового обліку відповідно до національного класифікатора ДК 003:2010 "Класифікатор професій".
За відсутності окремої посади наказом керівника призначається відповідальна особа. Тому цілком можливе призначення наказом (див. зразок) бухгалтера відповідальною особою за ведення бухгалтерського обліку на підприємстві.
Зразок
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ
«ВЕСЕЛКА»
(ТОВ «ВЕСЕЛКА»)
Код ЄДРПОУ 123456789
НАКАЗ
__.__.202_ Київ №__
Про покладення обов’язків щодо
ведення військового обліку
Керуючись Законом України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 05.03.1992 року №2232-XII та Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України
від 30.12.2022 р. №1487,
НАКАЗУЮ:
1.Покласти на КОНОНЕНКО Тетяну, бухгалтера підприємства, обов’язок щодо ведення військового обліку.
2. Встановити КОНОНЕНКО Тетяні доплату в розмірі 50% посадового окладу за виконання обов'язків із ведення військового обліку на підприємстві.
3. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Підстава: заява Тетяни КОНОНЕНКО від 10.05.2024 р.
Директор Ничипоренко Петро НИЧИПОРЕНКО
Візи, відмітки про ознайомлення з наказом.
У наказі, у вигляді додатку можна додати перелік звітів, які слід подавати до ТЦК та СП. Про них ми писали тут.
Після видання наказу про відповідального за ведення військового обліку роботодавець має 7 днів з дати його видачі для подання повідомлення до ТЦК та СП, за формою у додатку 1 до Порядку (пп. 13 Порядку №1487). Таке повідомлення надсилається разом із супровідним листом та підлягає реєстрації в Журналі вихідних документів. Копія наказу на призначення відповідальної особи за ведення військового обліку до пакету документів, що направляється в ТЦК та СП, не додається, оскільки це не передбачено чинним законодавством. Надсилається таке повідомлення до ТЦК та СП за місцем реєстрації підприємства.
Як його подати до ТЦК та СП, щоб не отримати штраф в 59500 грн?
За порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію передбачена відповідальність за ст. 210-1 КпАП. Закон про збільшення військових штрафів тільки прийнято у другому читанні, але ще не опубліковано – про це ми повідомляли тут.
Поки що штраф на посадових осіб складає:
- за перше порушення — від 200 до 300 нмдг, або від 3400 до 5100 грн;
- за повторне порушення, а також вчинення такого порушення в особливий період — від 300 до 500 нмдг, або від 5100 до 8500 грн.
Штраф потрібно буде сплатити, у разі його накладання, незалежно від того, чи подав роботодавець повідомлення з запізненням чи не подав його взагалі, бо інших видів відповідальності, крім адміністративної, за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію не передбачено.
Зауважимо, що адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а в разі триваючого правопорушення — не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді) (ст. 38 КпАП).
От до триваючого правопорушення саме і відноситься неподання повідомлення, яке закінчується у день його припинення шляхом подання такого повідомлення.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити