Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Зменшений ЄСВ до зарплати сумісників не застосовується

У штаті юрособи - платника єдиного податку є один сумісник. Чи має право роботодавець застосовувати понижуючий коефіцієнт, якщо з 01.01.2015 р. середня зарплата по підприємству становить понад три мінімальні зарплати?

Запитання: У штаті юрособи-платника єдиного податку є один сумісник. Чи має право роботодавець застосовувати понижуючий коефіцієнт, якщо з 01.01.2015 р. підприємство виконує такі умови:

1. Середня зарплата по підприємству складає більше трьох мінімальних зарплат;

2. Середній платіж на одну застраховану особу після застосування коефіцієнта складає більше 700 грн.;

3. Середня зарплата по підприємству збільшилась більше ніж на 30 відсотків порівнянно з середньою зарплатою за 2014 рік?

Відповідь: На жаль, заробітна плата сумісників обмежена щодо застосування пільгового розміру єдиного внеску. Відповідно, зменшити розмір єдиного внеску до нарахованої бази оподаткування таких працівників неможливо. Згідно ч. 5 ст. 8 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування": ”При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставки єдиного внеску, встановлені цією частиною, застосовуються до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру без застосування коефіцієнта бази нарахування”.  

Враховуючи зазначену норму та інші норми цього закону, зменшити розмір єдиного внеску на коефіцієнт не можна до наступних виплат (бази нарахування):

- заробітної плати (доходів) сумісників;

- допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, ставка єдиного внеску залишається  у розмірі 33,2% (ч. 6 ст. 8 зазначеного закону);

-  заробітної плати (доходів) для підприємств, установ і організацій, в яких працюють інваліди, єдиний внесок встановлюється у розмірі 8,41% (ч. 13 ст. 8 зазначеного закону);

-  бази нарахування єдиного внеску для підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема товариств УТОГ та УТОС, розмір єдиного внеску 5,3% (ч. 14 ст. 8 зазначеного закону);

-  бази нарахування єдиного внеску для підприємств та організацій громадських організацій інвалідів, для працюючих інвалідів встановлюється у розмірі 5,5% (ч. 14 ст. 8 зазначеного закону).

В інших випадках, при нарахуванні заробітної плати та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами роботодавцями можуть застосовуватись знижувальні коефіцієнти до бази нарахування доходу, при умові одночасного виконання вимог п. 3 розділу ІІ Закону України від 28.12.2014р. № 77-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці". Зауважимо, що відповідність виконання вимог роботодавцям потрібно перевіряти щомісяця.

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
Олена Водоп`янова
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Доходи , Єдиний соціальний внесок , Заробітна плата

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі