Правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації і сум індексації грошових доходів населення визначені Постановою КМУ від 17.07.2003 р. №1078.
Ці правила стосуються не лише підприємств та організацій, а й фізичних осіб — підприємців, у тому числі тих, що обрали спрощену систему оподаткування.
Індексація грошових доходів працівників проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 101%. Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком починаючи з березня 2003 р. Для проведення подальшої індексації обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, тобто 101%.
Отже, індексувати зарплату найманих працівників платник ЄП повинен, але лише в частині, що дорівнює розміру прожиткового мінімуму, встановленому для працездатних осіб, що діє в місяці проведення індексації (п. 4 Порядку №1078). У разі коли особа працює неповний робочий час, сума індексації визначається із розрахунку повного робочого часу, а виплачується пропорційно відпрацьованому часу. При цьому різниця між рівнем прожиткового мінімуму на працездатну особу і нарахованою заробітною платою не індексується. Приклад обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації наведено у додатку 1 до Постанови №1078.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити