• Посилання скопійовано

Добровільна виплата мобілізованому працівнику: що з ЄСВ?

На підприємстві є працівник, особа з інвалідністю ІІІ групи, на зарплату якого нараховувався ЄСВ зі ставкою 8,41%. Працівника мобілізували. Керівництво прийняло рішення й надалі виплачувати щомісячні виплати в розмірі окладу, про що виданий наказ керуючись ст. 9-1 КЗпП. Чи можна на цю виплату нараховувати ЄСВ за ставкою 8,41%?

В ситуації, що розглядається, керівництво підприємства прийняло рішення й надалі виплачувати щомісячні виплати в розмірі окладу мобілізованому працівнику, особі з інвалідністю 3 групи. Про що був виданий наказ такого змісту: «З метою фінансової підтримки захисників України, а також керуючись ст. 9-1 Кодексу законів про працю – підприємство в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів встановлює додаткові порівняно з законодавством трудові і соціально-побутові пільги для працівників, НАКАЗУЮ: Запровадити щомісячне нарахування та виплату мобілізованому працівнику ......, у фіксованому розмірі, що дорівнює розміру окладу…».

І такий наказ щодо фіксування прийнятого рішення керівником підприємства про проведення добовільної щомісячної виплати в розмірі окладу мобілізованому працівнику є вірним.

Щодо оподаткування такої виплати зазначимо. 

Добровільна виплата  є складовою заробітної плати, тому на неї потрібно нарахувати ЄСВ та утримати ПДФО та ВЗ. При цьому, якщо сума нарахованої добровільної виплати буде менше МЗП, то у роботодавця не виникне обов’язку щодо донарахування ЄСВ до мінімального розміру, оскільки п. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ не застосовується до працівників – осіб з інвалідністю. Ставка 8,41% застосовується до фактичної бази нарахування (п. 13 ст. 8 Закону про ЄСВ).

Добровільні виплати мобілізованим працівникам є витратами підприємства і у бухобліку відображатимуться проведенням: Дт 949 Кт 661.

Також добровільна виплата знаходить своє відображення в єдиній звітності як звичайна зарплата, а саме: в додатку 4ДФ за ознакою «101» та в Додатку 1 з КЗО «2», з зазначенням кількості календарних днів перебування платника податку (мобілізованого працівника) у трудових відносинах в графі 14. 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЄСВ, соціальний захист»

  • Донарахування ЄСВ до мінімального розміру - мобілізований співробітник відпрацівав 2 дні
    04.07.2024 р. співробітник був мобілізований, але без документів. ВІдпрацював два дні, в табелі - інше невідпрацьований час до кінця місяця. Фактично він перебував в трудових відносинах 31 день, що й було відображено в додатку 1ЄСВ. Чи потрібно було донарахувати ЄСВ до мінімальної суми? Цього не сталося. Чи потрібно робити уточнюючий звіт за липень і ставити два дні в трудових відносинах?
    Сьогодні 11:0613
  • Уточнення звіту з ЄСВ за 2010 рік ліквідованої філії
    ТОВ має декілька філій. Одне з них було ліквідовано. До центрального офісу звернувся колишній співробітник з ліквідованої філії з ситуацією, що у 2010 році в ПФУ відсутні дані про трудові відносини. На питання, як виправити ситуацію, ПФУ відповів: подати уточнення до звіту з ЄСВ. Як можна це зробити, якщо філія ліквідована?
    Сьогодні 09:503
  • Оподаткування ФОП-працівника: сплата ЄСВ при зарплаті меншій за мінімальну
    ФОП одночасно є найманим працівником за основним місцем роботи в ТОВ. У середині місяця ТОВ відправило його у відпустку без збереження зарплати, внаслідок чого нарахована зарплата за цей місяць була меншою за мінімальну і ЄСВ було сплачено з фактичної суми. Чи повинен ФОП доплатити ЄСВ за себе як підприємець? Як відобразити це в декларації єдиного податку?
    07.07.202523
  • Розмір ЄСВ працюючим особам з інвалідністю, якщо витяг щодо встановлення інвалідності надано не з першого робочого дня місяця
    Роботодавці нараховують ЄСВ працюючим особам з інвалідністю на суми доходу у розмірі 8,41%,починаючи з дати встановлення групи інвалідності, але не раніше одержання роботодавцем Витягу щодо встановлення інвалідності (копії довідки до акта огляду МСЕК), та закінчуючи датою скасування інвалідності
    07.07.2025251
  • ЄСВ за учнів-практикантів: чи донараховувати до мінімальної зарплати?
    Чи виникає у підприємства обов'язок донараховувати єдиний соціальний внесок (ЄСВ) до розміру мінімального страхового внеску, якщо заробітна плата, нарахована учню за час проходження виробничої практики, є меншою за мінімальну заробітну плату?
    04.07.202544