Прийнятим Держбюджетом на 2024 рік, зокрема ст. 39 передбачено: установити, що обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з 1 січня 2024 року.
Ця пряма норма вказує на те, що січень 2024 року потрібно вважати «базовим» місяцем для розрахунку індексації. І те, що до січня 2024 не підвищувалися оклади, значення не має, оскільки починаємо роботу з чистого аркушу.
Базовим місяцем є місяць підвищення тарифних ставок (посадових окладів), де значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків. Це випливає з пп. 5 Порядку №1078.
Тобто січень 2024 буде рахуватися базовим місяцем. Сама ж індексація буде проводитися у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищить встановлений поріг індексації в розмірі 103 відсотка.
Нагадаємо, що індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення. Відповідно частина грошових доходів, яка перевищує прожитковий мінімум, - індексації не підлягає (пп. 4 Порядку №1078).
Проте, є інша думка: виходячи з норми ст. 39 Держбюджету на 2024 рік, базовим місяцем може бути грудень 2023. Про це ми писали тут.
Оскільки думки авторів у даному питанні розійшлися, давайте почекаємо офіційних роз’яснень.
Згодом можна буде для розрахунку розміру індексації скористатися нашим калькулятором>>
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити