Підвищення кваліфікації працівників не є оподатковуваним доходом працівника у будь-якій сумі згідно з пп. 165.1.37 ПКУ. Про це ми писали тут.
Що стосується ЄСВ, то витрати на підвищення кваліфікації не входять до фонду оплати праці згідно з пп. 3.24 Інструкції №5 та передбачені в п. 9 розділу ІІ Переліку №1170, як виплати на які ЄСВ не нараховується. При цьому не має значення, за згодою сторін чи згідно із законом працівник проходив підвищення кваліфікації.
Зважаючи на вищезазначене, підвищення кваліфікації не є для працівника додатковим благом наданим роботодавцем в негрошовій формі, то відповідно, не може бути й мови про нарахування ЄСВ.
Щодо запитання, чи нараховувати ЄСВ на суму компенсації працівникам послуг таксі, зазначимо, що компенсація таких виплат є іншими виплатами, що мають індивідуальний характер. Тому на суму компенсації доведеться нарахувати ЄСВ, оскільки вони є складовою зарплати, бо відносяться до інших заохочувальних та компенсаційних виплат (пп. 2.3.4 Інструкції №5). Також такі виплати не включаються до Переліку №1170, тобто до виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок.
Отже, дохід, отриманий працівником як додаткове благо у вигляді вартості послуг таксі, включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такого платника та є базою нарахування ЄСВ.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити