Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Підвищення кваліфікації: що з оподаткуванням?

Як оподатковується підвищення кваліфікаціїї працівників за рахунок підприємства, якщо послугу надає не учбовий заклад? Яке оподаткування ПДФО, ВЗ, ЄСВ?

Відповідно до пп. 165.1.37 ПКУ до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включається сума витрат роботодавця у зв’язку з підвищенням кваліфікації (перепідготовкою) платника податку згідно із законом.

Так, відповідно до ст. 6 Закону №4312 організація професійного навчання працівників здійснюється роботодавцями з урахуванням потреб власної господарської або іншої діяльності відповідно до вимог законодавства.

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону №4312 основними напрямами діяльності роботодавців у сфері професійного розвитку працівників є, зокрема розроблення поточних та перспективних планів професійного навчання працівників. 

У п. 1 ч. 2 ст. 34 Закону про зайнятість населення зазначено, що система професійного навчання охоплює осіб, які проходять первинну професійну підготовку в закладах освіти та інших установах, що здійснюють або забезпечують підготовку кваліфікованих робітників і фахівців.

Таким чином, витрати роботодавця у зв’язку з підвищенням кваліфікації працівника в будь-якій сумі не включаються до складу оподатковуваного доходу такого працівника та не є об’єктом оподаткування ПДФО, в тому випадку, якщо таке підвищення кваліфікації передбачається законодавством.

З суми сплаченої роботодавцем за підвищення кваліфікації працівників не утримується ВЗ (пп. 1.2 і п. 1.7 пп. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ).

Попри те, що кошти за перепідготовку працівників не оподатковуються ПДФО та ВЗ, вони підлягають відображенню в Додатку 4ДФ об’єднаної звітності в місяці відповідного кварталу за ознакою доходу «158».

Що стосується ЄСВ, то витрати на підвищення кваліфікації не входять до фонду оплати праці згідно з пп. 3.24 Інструкції №5 та не включаються до видів виплат на які нараховується ЄСВ.

Отже, на суму сплачену роботодавцем за підвищення кваліфікації працівників не потрібно нараховувати та сплачувати ЄСВ, відповідно в Додатку 1 об’єднаної звітності відображати не потрібно.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 64 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
Єдиний соціальний внесок , ПДФО , Військовий збір

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі