Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Доплата до ЄСВ при неповному робочому дні

Чи потрібно робити доплату до «мінімалки» з ЄСВ за умов, що працівник працює за основним місцем роботи, неповний робочий день та має інші доходи з інших джерел, за якими є виплата з ЄСВ (ФОП або сумісник іншої компанії)?

За угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Відповідно до ст. 56 КЗпП, оплата праці в цих випадках провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

Роботодавець має право нарахувати працівнику, який працює неповний робочий день, заробітну плату нижчу за мінімальну. Це можливо за умови, якщо сума нарахованої заробітної плати не менша, ніж частина від мінімальної заробітної плати, що припадає на фактично відпрацьований час.

Суму ЄСВ роботодавець розраховує як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки ЄСВ незалежно від того, що працівник працював неповний робочий день (у 2021 році 1320,00 грн – 6000,00 грн х 22%).

Нагадаємо: у разі, якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки внеску (абз. 2 ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ).

Отже, якщо працівник працює за основним місцем роботи неповний робочий день (тиждень), то заробітна плата йому нараховується пропорційно відпрацьованому часу, а ЄСВ – не менше розмір мінімального страхового внеску ЄСВ  на місяць. Це стосується і ФОПа, бо для нього це основне місце роботи.

А ось на тому підприємстві, де працівники працюють за сумісництвом (не за основним місцем роботи), при нарахуванні заробітної плати (доходів) ставка ЄСВ застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Заробітна плата , Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 5

Новини по темі

Консультації по темі