У п. 5 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ зазначено, що платниками ЄСВ є, в тому числі, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності.
Для платників ЄСВ, які провадять незалежну професійну діяльність, база нарахування ЄСВ становить суму доходу (прибутку), отриманого таким суб’єктом від відповідної діяльності, що підлягає обкладенню ПДФО. При цьому сума внеску не може бути меншою ніж мінімальний страховий внесок на місяць (п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ).
Тобто, самозайняті особи повинні сплачувати ЄСВ протягом 2020 р. незалежно від факту отримання протягом звітного року (або окремого місяця протягом звітного місяця) чистого доходу.
ДФС у листі від 13.05.2019 р. №2111/Ч/26-15-13-06-12-ІПК зазначила, що до витрат адвоката може бути врахована сплата ним внесків до ПФУ, у тому числі на користь найманих працівників, та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Військовий збір є загальнодержавним збором і не належить до витрат, необхідних для провадження незалежної адвокатської діяльності.
Отже, фізична особа — адвокат, яка здійснює незалежну професійну діяльність, при обчисленні оподатковуваного доходу має право включити до витрат лише документально підтверджені суми сплаченого ЄСВ, окрім військового збору, який не належить до витрат.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити