Відповідно до ст. 49 КЗпП, власник або уповноважений ним орган зобов'язаний видати працівникові на його вимогу довідку про його роботу на даному підприємстві, в установі, організації із зазначенням спеціальності, кваліфікації, посади, часу роботи і розміру заробітної плати.
Форму довідки про заробітну плату (грошове забезпечення, винагороду за цивільно-правовим договором) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, визначає Порядок №1266.
За такою довідкою можуть звернутися до роботодавця і працівники - сумісники у разі настання страхового випадку для отримання виплат за неосновним місцем роботи (місцями роботи), а роботодавець повинен її надати.
Заповнення довідки:
1. У заголовній частині довідки зазначається:
- прізвище, ім'я, по батькові працівника (сумісника), якому надається довідка;
- назва підприємства;
- реєстраційний номер облікової картки платника податків (серію та номер паспорта – для осіб, які за релігійними переконаннями відмовилися від номеру) особи, якому надається довідка.
Також у верхньому лівому кутку довідки потрібно проставити кутовий штамп підприємс-тва “дату та вихідний номер довідки”.
2. У табличній частині зазначається:
- у колонці 1 - зазначаються місяці розрахункового періоду (12 календарних місяців, 6 місяців, інший), що передують місяцю настання страхового випадку;
- у колонці 2 - кількість календарних днів у розрахунковому періоді, за винятком кале-ндарних днів, не відпрацьованих з поважних причин. Нагадаємо, що до поважних причин належать: тимчасова непрацездатність, відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами, відпустка для догляду за дитиною до 3 років та до 6 років (за медичним ви-сновком), відпустка без збереження заробітної плати;
- у колонці 3 - для зазначення заробітної плати (грошового забезпечення, винагороди за цивільно-правовим договором), на яку нараховано ЄСВ та/або страхові внески, можна використати дані з реквізиту 18 таблиці 6 Звіту з ЄСВ за місяці, які відносяться до розрахункового періоду;
- колонки 4 та 5 - не заповнюються, оскільки сума та розмір ЄСВ в частині утримань із заробітної плати працівників скасовано з 01.01.2016 р.
Під табличною частиною зазначаються поважні причини, через які було виключено календарні дні з розрахункового періоду. Поруч з поважною причиною в дужках розшифровується місяць і кількість календарних днів невідпрацьованих працівником.
Заповнена довідка підписується керівником і головним бухгалтером підприємства та заві-ряється печаткою (за її наявності).
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити