Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Довідка про середню зарплату для лікарняних

Як заповнюється довідка про середню заробітну плату за основним місцем роботи для лікарняних?

Відповідно до ст. 49 КЗпП, власник або уповноважений ним орган зобов'язаний видати працівникові на його вимогу довідку про його роботу на даному підприємстві, в установі, організації із зазначенням спеціальності, кваліфікації, посади, часу роботи і розміру заробітної плати.

Форму довідки про заробітну плату (грошове забезпечення, винагороду за цивільно-правовим договором) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, визначає Порядок №1266.

За такою довідкою можуть звернутися до роботодавця і працівники - сумісники у разі настання страхового випадку для отримання виплат за неосновним місцем роботи (місцями роботи), а роботодавець повинен її надати.

Заповнення довідки:

1. У заголовній частині довідки зазначається:

  • прізвище, ім'я, по батькові працівника (сумісника), якому надається довідка;
  • назва підприємства;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків (серію та номер паспорта – для осіб, які за релігійними переконаннями відмовилися від номеру) особи, якому надається довідка.

Також у верхньому лівому кутку довідки потрібно проставити кутовий штамп підприємс-тва “дату та вихідний номер довідки”.

2. У табличній частині зазначається:

  • у колонці 1 - зазначаються місяці розрахункового періоду (12 календарних місяців, 6 місяців, інший), що передують місяцю настання страхового випадку;
  • у колонці 2 - кількість календарних днів у розрахунковому періоді, за винятком кале-ндарних днів, не відпрацьованих з поважних причин. Нагадаємо, що до поважних причин належать: тимчасова непрацездатність, відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами, відпустка для догляду за дитиною до 3 років та до 6 років (за медичним ви-сновком), відпустка без збереження заробітної плати;
  • у колонці 3 - для зазначення заробітної плати (грошового забезпечення, винагороди за цивільно-правовим договором), на яку нараховано ЄСВ та/або страхові внески, можна використати дані з реквізиту 18 таблиці 6 Звіту з ЄСВ за місяці, які відносяться до розрахункового періоду;
  • колонки 4 та 5 - не заповнюються, оскільки сума та розмір ЄСВ в частині утримань із заробітної плати працівників скасовано з 01.01.2016 р. 

Під табличною частиною зазначаються поважні причини, через які було виключено календарні дні з розрахункового періоду. Поруч з поважною причиною в дужках розшифровується місяць і кількість календарних днів невідпрацьованих працівником.

Заповнена довідка підписується керівником і головним бухгалтером підприємства та заві-ряється печаткою (за її наявності).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Заробітна плата , Лікарняні , Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Вам потрібен новий ПКУ?

Тисніть на кнопку >>

Закрити +