Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Звітність з ЄСВ: донарахування різниці

У жовтні виявили сумову помилку в Звіті з ЄСВ, за серпень 2020 р. не донараховано ЄСВ до мінімального розміру двом працівникам (частину серпня були у відпустці). Як виправити помилку? Який розмір штрафу буде в даному випадку і куди платити? Чи правильно, що пеня не сплачується, оскільки не минуло 90 календарних днів?

Відповідно до ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ, ЄСВ для платників встановлюється у розмірі 22% до визначеної ст. 7 Закону про ЄСВ бази нарахування єдиного внеску. У разі, якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, та ставки єдиного внеску.

Розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати (ч. 1 ст. 3-1 Закону про працю).

Тобто, якщо працівником виконано місячну норму праці, йому мають нарахувати заробітну плату не нижче розміру мінімальної заробітної плати (в серпні 2020 р. - 4723 р.). Отже, найманим працівникам, які відпрацювали неповний місяць, бо перебували  у відпустці, і в якому загальна сума нарахованого доходу за місяць не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, та ставки єдиного внеску у розмірі 22%.

Така доплата проводиться лише працівникам, які працюють за трудовими договорами.

При виправленні помилки слід керуватися Порядком №435, відповідно до якого суми донарахованої заробітної плати включаються до зарплати того місяця, у якому були здійснені такі донарахування, тобто до жовтня 2020 р. 

У випадку здійснення донарахування суми різниці між розміром мінімальної заробітної плати та фактично нарахованою заробітною платою (доходом) за минулі періоди застосовують тип нарахування «2», який зазначається в реквізиті 10 таблиці 6; у реквізиті 11 – «08.2020»; у реквізиті 19 зазначається «сума різниці», а в реквізиті 21 - «сума нарахованого єдиного внеску». Тип нарахування 13 в таких випадках не застосовується. А в таблиці 1 зазначається зміст помилки, наприклад, «донарахування сум до МЗП» та заповнюються рядки 4, 4.1, 4.3, 4.4.

Відповідно до ч. 11 ст. 25 Закону про ЄСВ до роботодавців застосовуються штрафні санкції за несплату або несвоєчасну сплату сум ЄСВ та на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення.

Однак тимчасово штрафні санкції, визначені ч. 11 ст. 25 Закону про ЄСВ, не застосовуються за такі порушення, вчинені у період з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19) (п. 9-11 розділу VIII Закону про ЄСВ).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Звітність , Пеня , Штрафи

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі