Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Нараховування ЄСВ працівнику - суміснику з інвалідністю

Підприємство прийняло на роботу за сумісництвом на 0,5 ставки працівника з інвалідністю ІІІ групи. Як нараховується ЄСВ?

Роботодавець зобов’язаний щомісяця нараховувати працівнику із повним робочим днем заробітну плату  не менше мінімального розміру (у 2020 році  - 4723 грн), яка може складатися з окладу, систематичних премій, інших постійних доплат (окрім доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат) (ст. 3-1 Закону про оплату праці).

Таке правило не буде працювати у випадках укладення трудового договору про роботу на умовах неповного робочого часу, а також при невиконанні працівником в повному обсязі місячної/годинної норми праці.

У цих випадках мінімальна заробітна плата виплачуватиметься пропорційно до виконаної норми праці (ч. 2 ст. 56 КЗпП та ч. 5 ст. 3-1 Закону про оплату праці).

Згідно з ч. 13 ст. 8 Закону про ЄСВ ставка 8,41% визначеної бази нарахування ЄСВ для працюючих інвалідів, встановлена тільки для підприємств, установ і організацій, в яких працюють інваліди.

Таким чином, ЄСВ слід нараховувати за ставкою 8,41% незалежно від того, є інвалід основним працівником чи сумісником. Підставою для застосування саме такої ставки буде завірена копія довідки МСЕК (виписки з акта огляду медико-соціальної експертної комісії) про встановлення групи інвалідності. Причому копію довідки завіряють у місці роботи за сумісництвом (п. 3.11, 3.13 Інструкції № 455). 

Отже, якщо працівник з інвалідністю працюватиме на 0,5 ставки за сумісництвом, то йому має бути нарахована заробітна плата у розмірі не нижчому ніж 4723,00/2 = 2361,50 грн, відповідно нараховуватися ЄСВ за ставкою 8,41% – 198,60 грн. 

Якщо розмір заробітної плати працівника – інваліда, який працює на підприємстві, в установі або організації, де застосовуються ставки 8,41%, 5,3% та 5,5%, не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, то нарахування ЄСВ здійснюється роботодавцем із суми фактично нарахованої заробітної плати такому працівнику (підкатегорія 301.04.01 ресурсу «ЗІР»).

При цьому сплачувати ЄСВ з мінімальної заробітної плати працівника з інвалідністю не потрібно.

У звіті з ЄСВ доходи, нараховані сумісникам, відображаються аналогічно, як і доходи основних працівників. Лише в таблиці 5 «Відомості про трудові відносини осіб» у графі 7 «Категорія особи» за сумісниками зазначається код «2» – «наймані робітники (без трудової книжки)».

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Інваліди , Трудові відносини

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі