• Посилання скопійовано

Як виправити стаж в Звіті з ЄСВ за 2015 рік?

У квітні 2020 р. виявлено, що таблицю 6 звіту ЄСВ за січень 2015 р. не прийнято ДПС, тому у працівника страховий стаж за цей місяць відсутній, але ЄСВ сплачено. Як виправити помилку у квітні 2020 р. та надати ПФУ відомості про страховий стаж працівника за січень 2015 року? Працівник з 23.04.2020 р. має право на пенсію

Платниками ЄСВ відповідно до ст. 4 Закону про ЄСВ є роботодавці: юридичні та фізичні особи та фізособи-підприємці, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами. 

Платники ЄСВ, зокрема, роботодавці, зобов’язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати ЄСВ за застрахованих осіб (п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону про ЄСВ).  

Несумову помилку, яку припустили в Звіті ЄСВ за 2015 р., слід виправити згідно з Порядком №435, тобто виправлення відображається у чинній на сьогодні формі Звіту з ЄСВ (додаток 4). 

У п. 2 розділу V Порядку №435 передбачено, що у разі виявлення страхувальником у Звіті після закінчення звітного періоду помилки в реквізитах (крім сум), які стосується застрахованої особи, подаються скасовуючі документи. 

Від того, які дані наведено у звіті, залежить розрахунок страхового стажу, нарахування всіх видів соціального страхування і трудового стажу. Обов’язковим для заповнення таблиці 6 Звіту в цьому випадку є реквізит 15 «Кількість календарних днів перебування у трудових/ цивільно-правових відносинах протягом звітного місяця». Він заповнюється у кожному звітному періоді починаючи з 01.01.2013 р. та використовується органами ПФУ для підрахунку трудового стажу кожної застрахованої особи. Показник відповідає кількості календарних днів від 1 до 31 (28, 29, 30), тобто,  залежно від кількості календарних днів у місяці.

Зауважимо, що граничних термінів для таких виправлень у разі їх самостійного виявлення Порядком № 435 не передбачено, але вони підлягають виправленню під час виявлення. 

Оскільки в питанні, яке розглядається, помилку було допущено у січні 2015 р., то виправити дану помилку потрібно у місяці виявлення (квітень 2020 р.), керуючись п. 2 і п. 6 розділу V Порядку №435, через «Скасовуючу» і «Початкову» таблиці 6 Звіту з ЄСВ.

Тобто потрібно сформувати:

  1. Звіт з переліком таблиць звіту;
  2. Таблицю 6 за той звітний період, у якому допущено помилку (січень 2015 р.) з типом  «Скасовуюча»,  яка міститиме помилкові відомості про застраховану особу. У реквізиті «Звіт за місяць» зазначається місяць та рік, у звіті за який допущено помилку (січень 2015 р.);
  3. Таблицю 6 з типом «Початкова»,  але вже з зазначенням правильних відомостей про застраховану особу. У квітні 2020 р. застраховану особу потрібно відобразити, але тільки у реквізиті 15 таблиці 6 для зарахування особі трудового стажу.  У реквізиті «Звіт за місяць» зазначається місяць та рік, у звіті за який допущено помилку (січень 2015 р.).

Пакет документів, який включає ці дві форми, може бути сформований тільки для виправлення даних одного або декількох рядків таблиці 6. 

Звіт, сформований для виправлення помилок за попередні звітні періоди, не повинен містити таблиць 1 - 4 додатка 4 до Порядку №435. При цьому внесення змін до сум нарахованої заробітної плати або доходу та у зв’язку з цим до нарахованих сум єдиного внеску за звітний місяць при формуванні і поданні скасовуючих документів не допускається.

Зазначимо, що помилка допущена в минулому періоді, в частині не відображення стажу працівника в таблиці 6 Звіту з ЄСВ, та яку Порядком №435 не передбачено як помилку,  оскільки не вбачає в собі помилку щодо сум нарахованого ЄСВ (сума сплачена до бюджету правильна), тому і штрафи передбачені Законом про ЄСВ не застосовуватимуться. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЄСВ, соціальний захист»

  • Чи сплачується ЄСВ з авторської винагороди?
    ТОВ укладає авторську угоду на науковий твір. Чи потрібно із авторської винагороди сплачувати ЄСВ?
    22.04.202427
  • Чи донараховувати ЄСВ на перехідний лікарняний?
    Працівник в березні попрацював півмісяця та захворів. Лікарняний перехідний: березень-квітень. Чи проводити донарахування ЄСВ за березень до мінімального розміру, чи це можна зробити у квітні з відображенням у додатку 1 єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ суми лікарняних за березень, щоб уникнути сторнування зайво перерахованої суми ЄСВ за І квартал?
    19.04.20246522
  • Оподаткування ЄСВ виплат резидентом Дія. Сіті
    Чи потрібно резиденту Дія. Сіті оподатковувати ЄСВ такі виплати та за якою ставкою: 1) часткове збереження зарплати мобілізованим штатним працівникам згідно з окремими наказами; 2) безповоротна фіндопомога штатному працівнику та гіг-спеціалісту; 3) інші компенсаційні, грошові та/або матеріальні виплати, які непередбачені актами чинного законодавства та не належать до фонду оплати праці?
    12.04.20241931
  • ЄСВ з лікарняного працівника – особи з інвалідністю, резидента Дія. Сіті
    Працівник компанії – резидента Дія. Сіті має інвалідність. У нього відкритий лікарняний з 01 по 29 лютого 2024 р. Відповідно, робочих днів у лютому немає. Як в такому випадку правильно нарахувати ЄСВ? Якщо немає жодного робочого дня, чи потрібно компанії – резиденту Дія. Сіті сплатити за працівника з інвалідністю ЄСВ з МЗП 1562 грн? Чи тільки ЄСВ за ставкою 8,41% з лікарняних?
    11.04.202444
  • Виплата на страхування життя під час відпустки без збереження зарплати: що з ЄСВ?
    Чи потрібно донараховувати ЄСВ до мінімального розміру при перебуванні працівника у відпустці без збереження зарплати, якщо не відпрацьовано жодного дня, але є щомісячне нарахування виплати на страхування життя?
    10.04.2024338