Cтрахувальники, які використовують працю фізосіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань), у частині подання Звіту з ЄСВ за таких осіб, зобов’язані формувати та подавати його протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду (п. 1 розд. ІІІ Порядку №435).
Звітним періодом є календарний місяць. Звіт з ЄСВ подається за формою згідно з додатком 4 до Порядку №435. Звітність формується та подається незалежно від того, чи нараховувався дохід найманим працівникам (застрахованим особам).
Виправлення страхувальником помилок у Звіті з ЄСВ передбачено розділом V Порядку №435.
Згідно з п. 2 розділу V Порядку №435, у разі виявлення страхувальником у Звіті після закінчення звітного періоду помилки в реквізитах (крім сум), що стосується страхувальника або застрахованої особи, подаються скасовуючі документи, тобто страхувальник повинен сформувати та подати звіт за попередній період, який містить: перелік таблиць звіту, відповідну таблицю із зазначенням типу форми «скасовуюча» з відомостями, які були помилкові, на одну або декількох застрахованих осіб та відповідну таблицю із зазначенням типу форми «початкова» із зазначеними правильними відомостями на одну або декількох застрахованих осіб, при цьому таблиця 6 додатка 4 до Порядку №435 повинна містити дані за кожною застрахованою особою окремо.
Окрім того, Звіт з ЄСВ, сформований для виправлення помилок за попередні звітні періоди, не повинен містити таблиць 1 - 4 додатка 4 до цього Порядку. При цьому внесення змін до сум нарахованої заробітної плати або доходу та у зв’язку з цим до нарахованих сум ЄСВ за звітний місяць при формуванні і поданні скасовуючих документів не допускається.
Таким чином, виправлення помилок у таблиці 1 додатка 4 Звіту з ЄСВ щодо сум нарахованого ЄСВ можливе лише у разі їх виявлення до закінчення терміну подання такого Звіту. І це мають бути помилки саме щодо сум ЄСВ та доходу, на який цей ЄСВ нараховано. А ось у разі виявлення помилки у Звіті з ЄСВ до закінчення граничного строку подання діє інше правило: слід повторно сформувати Звіт у повному обсязі (п. 1 р. V Порядку №435).
Крім того, Порядком №435 не передбачено виправлення багатьох помилок в таблиці 1 Звіту з ЄСВ, які можуть бути допущені при її складанні. Також не передбачено можливість подання самої таблиці 1 з виправленнями, бо вона не містить статусу «скасовуюча» або «додаткова».
Таким чином, Звіт з ЄСВ, сформований для виправлення помилок за попередні звітні періоди, не повинен містити таблицю 1 додатка 4 до Звіту з ЄСВ.
Підсумовуючи вищезазначене, зробимо висновок, що оскільки помилка допущена в минулому періоді, в частині розрахункового рахунку, та яку Порядком №435 не передбачено як помилку, оскільки не вбачає в собі помилку щодо сум нарахованого ЄСВ, тому і штрафи передбачені Законом про ЄСВ не застосовуватимуться.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити