Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

На підприємстві є лише найманий працівник - декретниця: як подавати звіт з ЄСВ?

Чи потрібно подавати таблицю 5 звіту з ЄСВ, якщо працівниця змінила прізвище? Чи потрібно подавати звіт з ЄСВ та як це зробити, якщо на підприємстві є лише працівниця, яка знаходиться у відпустці для догляду за дитиною до трьох років?

Подання звіту, якщо на підприємстві є лише декретниця

В облікову кількість штатних працівників включаються усі наймані працівники, які уклали письмово трудовий договір (контракт) і виконували постійну, тимчасову або сезонну роботу один день і більше, а також власники підприємства, якщо, крім доходу, вони отримували заробітну плату на цьому підприємстві (п. 2.1 Інструкції №286).

При цьому звіт формується та подається незалежно від того, чи нараховувався дохід найманим працівникам (застрахованим особам).

Тобто страхувальник, штатна чисельність якого складається з одного найманого працівника, який знаходиться у відпустці для догляду за дитиною, у відпустці по вагітності та пологах, зобов’язаний формувати таблицю 1 додатка 4 до Порядку №435 з прочерками.

При цьому, оскільки згідно з пп. 3.2.2 Інструкції №286 при обчисленні середньооблікової кількості штатних працівників облікового складу враховуються всі категорії працівників облікового складу, зазначені в пп. 2.4, 2.5 Інструкції № 286, крім працівників, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами або у відпустці для догляду за дитиною, включаючи тих, які усиновили новонароджену дитину безпосередньо з пологового будинку, то в таблиці 1 додатка 4 до Порядку №435 показник «Середньооблікова кількість штатних працівників за звітний період, осіб» не заповнюється, а в реквізиті «Облікова кількість штатних працівників» зазначається «1».

 

Коли потрібно подавати таблицю 5 звіту з ЄСВ? 

Таблиця 5 звіту з ЄСВ подається страхувальником, якщо протягом звітного періоду:

1) було укладено або розірвано трудовий договір (цивільно-правовий договір, крім цивільно-правового договору, укладеного з фізособою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного держреєстру юриосіб, фізосіб - підприємців та громадських формувань) із застрахованою особою;

2) було укладено або розірвано трудовий договір із застрахованою особою, яка працевлаштована на нове робоче місце;

3) особу було переведено на іншу посаду або роботу у того ж страхувальника;

4) особа вперше вступила на військову службу або закінчила проходження військової служби (із виключенням зі списків особового складу військової частини (військового навчального закладу, установи тощо)) у порядку, встановленому положеннями про проходження військової служби;

5) особі надано відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами (у тому числі особам із числа військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу);

6) особі надано відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

7) особі надано відпустку для догляду за дитиною від трирічного віку до досягнення нею шестирічного віку.

У разі, якщо за даними страхувальника протягом звітного періоду не було зафіксовано фактів укладання та розірвання трудових угод (цивільно-правових договорів), зміни посади, термінів проходження військової служби або надання відповідної відпустки, таблиця 5 звіту з ЄСВ  не формується та не надається.

Отже, якщо відбувається зміна прізвища працівниці, то немає підстав для подання таблиці 5 звіту з ЄСВ

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Звітність , Трудові відносини

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі