Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ фізособи - підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, є платниками ЄСВ.
Нормами ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ для ФОП встановлено у розмірі 22% до визначеної ст. 7 Закону про ЄСВ бази нарахування ЄСВ.
Базу нарахування ЄСВ для таких осіб визначено пп. 2 та 3 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ.
ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (ч. 12 ст. 9 Закону про ЄСВ).
Відповідно до ч. 4 ст. 4 Закону про ЄСВ ФОП, у тому числі ФОП - платники ЄП, звільняються від сплати за себе ЄСВ, якщо вони є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону №1058, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.
ФОП, який набув статус особи з інвалідністю та отримує відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, звільняється від сплати за себе ЄСВ з наступного місяця після набуття такого статусу.
Оскільки пропорційний розрахунок бази нарахування ЄСВ для даної категорії платників Законом про ЄСВ не передбачений, то місяць, у якому така особа набула статус особи з інвалідністю, соціальну допомогу, відноситься до базового звітного періоду, за який сплачується ЄСВ.
Фахівці ПФУ в усних консультаціях відповідають коротко: «немає внесків - немає стажу»!
Тож, на нашу думку, у такій ситуації страховий стаж особі з інвалідністю ФОПу не нараховується, оскільки немає внесків. Договір про добровільне страхування необхідно укладати. Але щоб поставити остаточну крапку, слід звернутися із запитом до ПФУ. Ми в свою чергу теж надамо звернення за роз'ясненнями щодо цієї ситуації.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити