• Посилання скопійовано

Трудова книжка заповнена різними мовами: як зробити запис про звільнення

Трудова книжка працівника (зразок 1974 року) заповнена у російськомовній частині, що йде першою до запису №24 (звільнення з попереднього місця роботи). Запис №25 (прийом на теперішнє місце роботи) вже зроблено в україномовній частині. В якій частині трудової книжки слід зробити запис про звільнення?

У першу чергу зазначимо, що Інструкція № 58 є досить застарілою й не зовсім адаптованою під сьогодення.

Другим важливим аспектом є те, що Трудові книжки раніше встановленого зразка обміну не підлягають (п.1.2 Інструкції № 58).

Пункти 2.14.1 Інструкції №58 передбачають, що трудові книжки та вкладиші до них заповнюються у відповідних розділах українською та російською мовами одночасно, а тексти в обох мовах окремо засвідчуються.

Але зараз на практиці трудову книжку таки заповнюють частіше українською мовою.

Відповідно до ст. 10 Конституції України, державною мовою України є українська мова. Водночас, у ст. 13 Закону № 5029 зазначається, що паспорт громадянина України або документ, що його заміняє, і відомості про його власника, що вносяться до нього, виконуються державною мовою і поруч, за вибором громадянина, однією з регіональних мов або мов меншин України. Дія цього положення поширюється й на інші офіційні документи, у тому числі й на трудові книжки у разі наявності письмової заяви особи – власника книжки.

Також, на сторінках "Дебету-Кредиту" ми вже висловлювали нашу позицію щодо внесення записів у російськомовну частину. А саме, не слід використовувати російськомовну частину трудової книжки для продовження здійснення записів українською мовоюДокладно про це тут>>

Отже, на підставі вищезазначеного, на нашу думку, запис, що внесено у частину, де зазначаються записи українською мовою, не є порушенням. І наступний запис, тобто запис №26, який буде свідчити про звільнення працівника, слід внести відразу після запису №25, тобто в україномовній частині. Інших додаткових записів в інші частини трудової книжки робити не потрібно, не слід також вносити виправлення в трудову книжку.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»