Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Дозвіл на працевлаштування іноземців видається роботодавцям

Хто повинен отримувати дозвіл на працевлаштування - роботодавець чи людина з посвідкою на тимчасове проживання? Де можна отримати такий дозвіл? Які штрафи передбачені у разі працевлаштування людини з посвідкою на тимчасове проживання?

За фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), допуск до роботи іноземця або особи без громадянства та осіб, щодо яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання про надання статусу біженця, на умовах трудового договору (контракту) без дозволу на застосування праці іноземця або особи без громадянства передбачено штраф на посадових осіб від 500 до 1000 нмдг (від 8500 до 17000 грн) - ч. 3 ст. 41 КУпАП

Дозвіл на працевлаштування отримується роботодавцем. Дане твердження випливає із норм Закону про зайнятість, а саме:

1) Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, його територіальні органи відповідно до покладених на них завдань видають роботодавцям дозволи на застосування праці іноземців та осіб без громадянства з веденням обліку таких дозволів (п. 17 ч. 2 ст. 22 Закону про зайнятість).

2) Роботодавець отримує також дозвіл для категорій осіб, перелічених у ст. 42-1 Закону про зайнятість, якщо інше не встановлено міжнародними договорами України.

Процедура видачі роботодавцям дозволів на працевлаштування іноземців регулюється Порядком №437.

Отже, дозволи на працевлаштування іноземців видаються роботодавцям, а не працівникам.

***

Докладно про працевлаштування іноземців ми писали тут та тут>>

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Трудові відносини

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі