Згідно з Постановою від 17.06.2015 р. №413 повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.
Відповідно до ст. 21 КЗпП трудовий договір — це угода між працівником і роботодавцем, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядку, а роботодавець зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.
Вiдповiдно до ч. 3 ст. 24 КЗпП працiвник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повiдомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалiзацiї державної полiтики з адмiнiстрування ЄСВ про прийняття працiвника на роботу в порядку, встановленому Кабміном.
При цьому податківці у «ЗІР», у категорії 301.04.01 зазначали наступне: «Якщо установчими документами передбачено, що на період тимчасового припинення діяльності підприємства функцію керівника виконує його засновник, однак при цьому не отримує за це винагороди (доходу), то єдиний внесок не нараховується».
Отже, якщо засновника призначено керівником підприємства (протоколом чи наказом), то між ним і підприємством виникають трудові відносини, то в такому випадку необхідно подавати повідомлення про прийнятих працівників, а також нараховувати і виплачувати заробітну плату у розмірі не менше мінімальної гарантованої заробітної плати.
Таке повідомлення повинно бути надано податківцям до початку роботи такого працівника. При цьому, як зазначає Держпраці у Черкаській області, якщо працівник проінформований про права, обов’язки, умови праці, ознайомлений з правилами внутрішнього трудового розпорядку, йому нараховується, виплачується зарплата, сплачуються внески, але роботодавець не забезпечив лише повідомлення територіального органу ДФС про прийняття працівника на роботу. У такому випадку вноситься припис. У разі невиконання вимог припису керівник несе адміністративну відповідальність, – складається протокол про адмінправопорушення за ч. 1 чи 2 ст. 41 КУпАП, який направляється на розгляд до суду, та протокол за ст. 188-6 КУпАП, який розглядається безпосередньо інспектором. Судом зазвичай виноситься штраф 510-1700 грн, інспектором 850 – 1360 грн. У разі невиконання вимог припису за неподання повідомлення до ДФС застосовуються санкції, як за інші порушення законодавства про працю (абз. 8 ч. 2 ст. 265 КЗпП). Так, суб’єкт господарювання можуть притягнути до відповідальності у вигляді фінансових санкцій (штрафу) у розмірі 1 мінімальної заробітної плати
Якщо засновника не призначено на посаду, а зазначено, що він лише виконує функції керівника на час припинення діяльності підприємства і здійснює це на безоплатній основні – то в такому випадку трудові відносини не виникають і відповідно повідомлення не подається.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити