• Посилання скопійовано

Встановити зарплату можна як в національній, так і в іноземній валюті

Пiдприємство планує установити розмiр зарплати працiвникiв в еквiвалентi до iноземної валюти. Чи не буде це порушенням, якщо в положеннi про оплату працi розмiр зарплати буде встановлено в еквiвалентi до iноземної валюти, а виплати проводитимуться в гривнях з перерахуванням iноземної валюти за офiцiйним курсом НБУ на день виплати?

Заробітна плата працівників підприємств на території України виплачується в грошових знаках, що мають законний обіг на цій території (ст. 23 Закону про оплату праці).

Гривня є національною валютою України, копійка – її сота частина. Враховуючи ці дані, підприємство має право виплачувати працівникам зарплату в гривні.

Так, в законодавстві не міститься заборон щодо встановлення розмірів посадових окладів з прив’язкою до валюти. 

Отже, встановити зарплату можна як в національній, так і в іноземній валюті.

Також про це згадувалося у листі Мінсоцполітики від 22.08.2013 р. №923/13/84-13, та у такому разі мають бути обумовлені вимоги щодо здійснення перерахунку іноземної валюти в гривню відповідно до курсу НБУ.

Отже, має бути зазначено поряд з окладом в іноземній валюті примітка: "На момент нарахування зарплати сума перераховується в гривні за курсом НБУ". Таким чином, кожного місяця визначається сума нарахованої зарплати у гривнях, з якої утримуються ПДФО та військовий збір (звісно, теж у гривнях), на яку нараховується ЄСВ та яка буде віднесена до складу витрат підприємства. 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Відображення мобілізованих та декретниць у рядку 3070 звіту №1-ПВ
    Чи враховуються мобілізовані та жінки в декретній відпустці в рядок 3070 звіту з праці №1-ПВ (квартал)?
    22.05.2025201
  • Утримання аліментів з суми лікарняних від ПФУ
    Працівник вже 1,5 місяці на лікарняному. Лікарняні приходять із ПФУ на спеціальний рахунок. Всі податки ПДФО та ВЗ сплачується з того рахунка. Є виконавчий лист на аліменти, 40% стягнення. Чи можу я оплачувати аліменти із лікарняних за рахунок ПФУ?
    21.05.20251 3242
  • Пільги колишнім військовим після виходу на роботу
    Чи потрібно сплачувати податки із зарплати за військового, який вийшов працювати після проходження військової служби (війни)? Чи є якісь пільги для демобілізованих осіб?
    15.05.20251 160
  • Звільнення працівника: період та дні до компенсації
    Працівник був у відпустці 14 днів у 2024 р. Як правильно підрахувати компенсацію за невикористану відпустку? Відпрацьовано працівнком рівно 1 рік на підприємстві, звільнився в травні 2025 р. Прийнято на роботу з 01.05.2024 р . Який період для розрахунку брати: з місяця після використаної відпустки чи за весь період, який працівник працював? Чи були зміни при підрахунку компенсації? У працывника залишилось 10 днів невикористаної відпустки. Якщо він звільнився 15 травня, чи правильно буде врахувати цей період для компенсації, чи брати місяць звільнення до розрахунку?
    13.05.20257887
  • Лікарняний у відпустці без збереження зарплати
    Співробітник написав заяву без збереження заробітної плати на 90 днів, в цей період був відкритий лікарняний. Як тепер бути?
    08.05.20251 820