• Посилання скопійовано

Встановити зарплату можна як в національній, так і в іноземній валюті

Пiдприємство планує установити розмiр зарплати працiвникiв в еквiвалентi до iноземної валюти. Чи не буде це порушенням, якщо в положеннi про оплату працi розмiр зарплати буде встановлено в еквiвалентi до iноземної валюти, а виплати проводитимуться в гривнях з перерахуванням iноземної валюти за офiцiйним курсом НБУ на день виплати?

Заробітна плата працівників підприємств на території України виплачується в грошових знаках, що мають законний обіг на цій території (ст. 23 Закону про оплату праці).

Гривня є національною валютою України, копійка – її сота частина. Враховуючи ці дані, підприємство має право виплачувати працівникам зарплату в гривні.

Так, в законодавстві не міститься заборон щодо встановлення розмірів посадових окладів з прив’язкою до валюти. 

Отже, встановити зарплату можна як в національній, так і в іноземній валюті.

Також про це згадувалося у листі Мінсоцполітики від 22.08.2013 р. №923/13/84-13, та у такому разі мають бути обумовлені вимоги щодо здійснення перерахунку іноземної валюти в гривню відповідно до курсу НБУ.

Отже, має бути зазначено поряд з окладом в іноземній валюті примітка: "На момент нарахування зарплати сума перераховується в гривні за курсом НБУ". Таким чином, кожного місяця визначається сума нарахованої зарплати у гривнях, з якої утримуються ПДФО та військовий збір (звісно, теж у гривнях), на яку нараховується ЄСВ та яка буде віднесена до складу витрат підприємства. 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Утримання аліментів з допомоги при виході на пенсію
    Працівник звільняється за власним бажанням з виходом на пенсію. Йому нараховано одноразову грошову допомогу при виході на пенсію. Чи потрібно утримувати з даної виплати аліменти на утримання дитини? Чи можна вважати цю виплату як вихідну допомогу при звільненні?
    Сьогодні 10:5610
  • Доплата за ведення військового обліку при врегулюванні посадовою інструкцією
    Чи потрібно доплачувати Інспектору з кадрів за ведення військового обліку, в інструкції прописані її обовязки, щодо ведення військового обліку?
    Сьогодні 08:1142
  • Простій 2/3 годинної тарифної ставки
    На підприємстві оголошено простій не з вини працівника на 19 днів з 12.05.2025 по 30.05.2025 р. (згідно з наказом). Оплату простою здійснювати за календарні дні чи робочі, що припадають на цей період?
    09.07.202530
  • Утримання днів щорічної відпуски, використаної наперед при звільненні
    Як має бути проведено утримання днів щорічної відпуски, використаної наперед при звільненні: як утримання днів відпустки за період, коли була надана відпустка, чи сторно днів компенсації невикористаної відпустки? Яку середню зарплату застосовувати в частині розрахунку середньої зарплати? Якими нормативними документами керуватися?
    09.07.202566
  • Мобілізація працівника в останній день лікарняного
    04.06.2025 р. отримали повідомлення про мобілізацію працівника з 20.05.2025 р. У травні 2025 р. був нарахований та виплачений лікарняний, в тому числі за рахунок ПФУ. Лікарняний з 23.04.2025 р. - 20.05.2025 р. Які дії підприємства: звільнити працівника з наступного дня після лікарняного (з 21.05.2025 р.) чи є інший варіант?
    09.07.202525