Заробітна плата працівників підприємств на території України виплачується в грошових знаках, що мають законний обіг на цій території (ст. 23 Закону про оплату праці).
Гривня є національною валютою України, копійка – її сота частина. Враховуючи ці дані, підприємство має право виплачувати працівникам зарплату в гривні.
Так, в законодавстві не міститься заборон щодо встановлення розмірів посадових окладів з прив’язкою до валюти.
Отже, встановити зарплату можна як в національній, так і в іноземній валюті.
Також про це згадувалося у листі Мінсоцполітики від 22.08.2013 р. №923/13/84-13, та у такому разі мають бути обумовлені вимоги щодо здійснення перерахунку іноземної валюти в гривню відповідно до курсу НБУ.
Отже, має бути зазначено поряд з окладом в іноземній валюті примітка: "На момент нарахування зарплати сума перераховується в гривні за курсом НБУ". Таким чином, кожного місяця визначається сума нарахованої зарплати у гривнях, з якої утримуються ПДФО та військовий збір (звісно, теж у гривнях), на яку нараховується ЄСВ та яка буде віднесена до складу витрат підприємства.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись