• Посилання скопійовано

За ненадання роботодавцем відпустки - штраф!

Яку відповідальність несе роботодавець за ненадання відпусток?

Невиконання обов'язку надати працівнику відпустки є порушенням трудового законодавства, яке спричинить застосування до роботодавця і його посадових осіб певних санкцій.

Адміністративне стягнення може накладатися за:

1) ненадання відпустки в 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік;

2) непогодження з представником трудового колективу графіків відпусток;

3) недоведення до відома працівників про складені графіки відпусток;

4) неузгодження з працівником конкретного строку надання відпустки в межах графіків відпусток;

5) неповідомлення працівника про дату початку відпустки за два тижні.

Адміністративні стягнення за вчинення діянь, визначених у пунктах 2, 3, 4, 5 вище означеного переліку, можуть накладатись в строк 2 (двох) місяців з моменту, коли вони були вчинені (відповідно до ст. 38 КУпАП).

Також, відповідно до ст. 265 КЗпП, при перевірках Держпраці роботодавця, який порушив строк виплати відпусткових, може бути притягнуто до фінансової відповідальності.

Наприклад, за порушення встановлених строків виплати відпусткових більш як за один місяць або виплату їх не в повному обсязі на роботодавця може бути накладено штраф у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (у 2017 році — 9600 грн). При виплаті відпусткових не за три дні до початку щорічної відпустки, але в межах місяця роботодавця може бути притягнуто до фінвідповідальності у розмірі мінімальної заробітної плати (у 2017 році — 3200 грн) за порушення інших вимог трудового законодавства.

Відповідальність за порушення вимог законодавства про працю тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб СГ від 30 до 100 н. м. д. г. (від 510 до 1700 грн) (ст. 41 КУпАП). А невиконання законних вимог центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду і контролю за дотриманням законодавства про працю, про усунення порушень законодавства про працю або створення перешкод для діяльності цього органу тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 50 до 100 н. м. д. г. (від 850 до 1700 грн) (ст. 188-6 КУпАП).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»