• Посилання скопійовано

Допомога на оздоровлення працівникам: чи враховувати до середнього заробітку для відпускних?

Комунальне підприємство (аптека) виплачує працівникам допомогу на оздоровлення у розмірі посадового окладу під час надання основної щорічної відпустки. Чи потрібно включати її при розрахунку середнього заробітку для відпускних?

У п. 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати від 08.02.1995 р. №100 наведено перелік виплат, які включаються до розрахунку середньої заробітної плати:

  • основна заробітна плата;
  • доплати і надбавки  (за  надурочну  роботу та роботу в нічний час; суміщення професій  і  посад;  розширення  зон обслуговування або виконання підвищених обсягів робіт робітниками-почасовиками; високі досягнення  в праці (високу професійну майстерність); умови праці; інтенсивність праці; керівництво бригадою, вислугу років та інші;
  • виробничі  премії  та  премії за економію конкретних видів палива, електроенергії і теплової енергії;
  • винагорода за підсумками річної роботи  та вислугу років тощо.

Одначасно у п. 4 Порядку №100 зазначаються виплати, що не враховуються при обчислені середньої заробітної плати у всіх випадках її збереження. Серед таких виплат є одноразові виплати (компенсація за невикористану відпустку, матеріальна допомога, допомога працівникам, які виходять на пенсію, вихідна допомога тощо).

Тож в даному випадку матеріальна допомога на оздоровлення не підпадає під перелік виплат, що перераховані у п. 3 Порядку №100, а має одноразовий характер та є матеріальною допомогою, а отже, немає необхідності включати такі суми при розрахунку розміру середньої заробітної плати. 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Лікарняний у зв'язку з вагітністю та пологами для сумісника
    Працівник працює сумісником з 06.05.2025 р. 01.07.2025 р. має оформлювати лікарняний у зв'язку з вагітністю та пологами. Як правильно розрахувати суму, яку потрібно виплатити працівнику?
    23.05.20257
  • Відображення мобілізованих та декретниць у рядку 3070 звіту №1-ПВ
    Чи враховуються мобілізовані та жінки в декретній відпустці в рядок 3070 звіту з праці №1-ПВ (квартал)?
    22.05.2025754
  • Утримання аліментів з суми лікарняних від ПФУ
    Працівник вже 1,5 місяці на лікарняному. Лікарняні приходять із ПФУ на спеціальний рахунок. Всі податки ПДФО та ВЗ сплачується з того рахунка. Є виконавчий лист на аліменти, 40% стягнення. Чи можу я оплачувати аліменти із лікарняних за рахунок ПФУ?
    21.05.20251 6222
  • Пільги колишнім військовим після виходу на роботу
    Чи потрібно сплачувати податки із зарплати за військового, який вийшов працювати після проходження військової служби (війни)? Чи є якісь пільги для демобілізованих осіб?
    15.05.20251 181
  • Звільнення працівника: період та дні до компенсації
    Працівник був у відпустці 14 днів у 2024 р. Як правильно підрахувати компенсацію за невикористану відпустку? Відпрацьовано працівнком рівно 1 рік на підприємстві, звільнився в травні 2025 р. Прийнято на роботу з 01.05.2024 р . Який період для розрахунку брати: з місяця після використаної відпустки чи за весь період, який працівник працював? Чи були зміни при підрахунку компенсації? У працывника залишилось 10 днів невикористаної відпустки. Якщо він звільнився 15 травня, чи правильно буде врахувати цей період для компенсації, чи брати місяць звільнення до розрахунку?
    13.05.20257937