Відповідно до ст. 22 Закону України від 23.09.99 р. №1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» допомога з тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачується Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — Фонд) застрахованим особам починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності).
Оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, здійснюється за рахунок коштів роботодавця.
Допомога по тимчасовій непрацездатності надається з метою повної або часткової компенсації втраченого заробітку працівником.
Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.
Пунктом 2.6 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Мінохорони здоров’я України від 13.11.2001 р. №455, зазначено, що особі, яка звернулася за медичною допомогою та визнана непрацездатною після завершення робочого дня, листок непрацездатності може видаватись за її згодою з наступного календарного дня.
У разі якщо працівник не скористався своїм правом на отримання лікарняного з наступного календарного дня, то перші п’ять днів тимчасової непрацездатності йому слід рахувати з 05.01.2017 р.
У зв’язку з тим, що за відпрацьований день (05.01.2017 р.) працівник отримає заробітну плату, тобто заробіток не втрачено, роботодавець має оплатити йому чотири дні непрацездатності, тобто з 06.01.2017 р. до 09.01.2017 р.
Наступні дні хвороби з 10.01.2017 р. до 13.01.2017 р. оплачуються за рахунок коштів Фонду.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись