• Посилання скопійовано

Переведення з основного місця роботи на сумісництво (та навпаки)

Працівник підприємства займає одну посаду за основним місцем роботи, іншу – за сумісництвом на 0,5 ставки. Як правильно скласти наказ для того, щоб перевести його для роботи навпаки (щоб основне місце роботи стало суміщуваним)?

Варіантів зробити необхідне переведення є декілька. Обрати їх мають роботодавець і працівник разом, адже така зміна режиму роботи працівника може здійснюватися тільки за його згодою. А якщо оформлення такої зміни потребуватиме звільнення працівника та прийняття його на роботу наново, радимо оформити заяви від працівника про зазначені дії.

Про порядок звільнення працівника за власним бажанням ви можете прочитати тут.

А про порядок переведення працівника на іншу посаду – тут.

Варіант перший. Можна звільнити працівника з обох місць роботи, а потім призначити на посади згідно з необхідним розподілом.

Але для деяких роботодавців і працівників це є незручним, оскільки для цього доведеться провести з працівником розрахунок та виплатити компенсацію за невикористані дні відпустки, а отже сам працівник втратить зароблений стаж, який надає право на наступну щорічну відпустку.

Крім цього, про нові прийняття працівника на роботу треба буде подати два повідомлення до ДПІ: про прийняття працівника за основним місцем роботи і про прийняття його за сумісництвом.

Варіант другий. Другим варіантом є звільнення з суміщуваного місця роботи, потім переведення на нього за основним місцем роботи, і наступне прийняття на суміщуване місце роботи. Алгоритм виконання цієї процедури такий:

  • видається перший наказ про звільнення з посади за сумісництвом;
  • видається другий наказ про переведення з посади на іншу посаду (за якою раніше працівник працював за сумісництвом) за основним місцем роботи;
  • видається третій наказ про прийняття на роботу за сумісництвом за тією посадою, за якою працівник раніше працював за основним місцем роботи. 

Наприклад, працівник працює інженером за основним місцем роботи і електромонтером за сумісництвом на 0,5 ставки. Ми видаємо три накази: наказ про звільнення його з посади електромонтера за сумісництвом приміром з 1 грудня, потім про переведення його з посади інженера на посаду електромонтера з 2 грудня, а потім приймаємо його на посаду інженера за сумісництвом на 0,5 ставки (це можна зробити також з 2 грудня, або з будь-якого наступного дня).

Зверніть увагу: за цим варіантом також доведеться виплатити компенсацію при звільненні з посади електромонтера за сумісництвом і подати повідомлення про прийняття на роботу за сумісництвом (третій наказ). Про звільнення з посади (перший наказ) і про переведення на іншу посаду (другий наказ) повідомлення не подається.

Варіант третій. На думку автора, відповідні переведення цілком можливо оформити одним наказом. Працівник пише заяву про згоду на переведення його з певної дати на роботу на відповідних умовах. Зразок такого наказу (за вищенаведеними умовами) може виглядати наступним чином.

Зразок формулювання наказу:

Іванова Івана Івановича, інженера, з 2 грудня 2016 р. перевести

За основним місцем роботи: з посади інженера на посаду електромонтера з посадовим окладом 3500 грн на місяць

За сумісництвом з посади електромонтера на посаду інженера на 0,5 ставки з посадовим окладом 5000 грн на місяць.

Підстава: заява працівника.

В такому варіанті працівник не втрачає право на відпустку, виплат компенсації за невикористану відпустку не здійснюється. Оскільки робота за обома трудовим договорам (за сумісництвом і за основним місцем роботи) продовжується, подавати повідомлення про прийняття на роботу працівника непотрібно.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Кравчук Олексій, д.ю.н., аудитор

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»