• Посилання скопійовано

Подача уведомление о принятии на работу директора

Существует ли ответственность за неподачу уведомления о принятии на работу сотрудника, если собственник предприятия является и директором данного предприятия? Подаётся ли в данном случае уведомление в ДФС?

То, что физлицо является учредителем предприятия, не говорит о том, что оно состоит с таким предприятием в трудовых отношениях, ведь «учредитель» это не должность, а термин, который обозначает лицо, создающее предприятие путем формирования его уставного капитала. А вот «директор» - это название должности, и назначая физлицо директором, предприятие заключает с ним трудовые отношения, о чем обязано, как работодатель, уведомить орган ГФС. 

Налоговики в письме от 02.10.2015 г. № 20929/6/99-99-17-03-03-15 отметили, что подача уведомления о принятии на работу директора подается на общих основаниях, независимо от того, что органы ГФС получают данные от госрегистратора.

В регистрационных документах обычно указывается руководитель предприятия, а также его учредители. Однако, указание физлица директором в документах, которые подаються госрегистратору, не отменяет обязанности уведомить о принятии его на работу налоговиков и сделать это нужно по форме, утвержденной постановлением КМУ от 17.06.2015 р. № 413

Поэтому, составив приказ о принятии на работу директора, нужно уведомить об этом орган ГФС, для выполнения норм ст. 24 Кодекса законов о труде Украины и постановления КМУ от 17.06.2015 р. № 413. Сделать это следует не позднее дня, с которого, согласно приказу, директор приступает к работе.

Что касается ответственности за неподачу уведомления. По нашому мнению, за такое нарушение должны налагаться санкции как за прочие  нарушения законодательства о труде. А именно: на работодателя - в размере 1 минзарплаты (абз. 5 ч. 2 ст. 265 КЗоТ), на должностных лиц работодателя -  от 510 до 1700 грн (ч. 1 и 2 ст. 41 КУоАП). Такие санкции, согласно ст. 265 КзоТ, имеют право применять  органы Гоструда (а не орган ГФС, в который уведомление не было подано).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Бухгалтер у Громадській організації
    Бухгалтер працює на 2/3 ставки у ФОП. Як оформити роботу цього бухгалтера в громадській організації, яка фінансується за рахунок грантів: на 0,5 ставки чи на повну ставку?
    03.05.20246
  • Прийняття 16-річного підлітка на роботу та перерахунок зарплати іншій особі
    Чи можна прийняти на роботу на неповний робочий день підлітка 16 років, у якого є свідоцтво про народження та ІПН, але немає паспорта. ЄСВ доплачувати до МЗП? Чи можна написати заяву, щоб заробітну плату перераховували іншому працівнику?
    03.05.202414
  • Не проведено інвентаризацію резерву відпусток у 2023 році: які наслідки?
    У І кварталі 2024 року було використано відпусток за 2023 рік більше, ніж нараховано резерву в 2023 р., тобто на кінець 2023 року не проведена інвентаризація резерву відпусток, не визначено кількість днів невикористаних днів відпустки, відповідно немає залишку резерву в балансі. Фактично це проведено і нараховано в І кварталі 2024 р. Як виправити помилку, щоб витрати по резерву відпусток 2023 р. зарахувати в 2024 р.?
    29.04.202455
  • Звільнення та прийняття на роботу в одному місяці: складаємо додаток 1 єдиної звітності?
    Працівник в одному місяці був звільнений (з ознакою наявності трудової книжки) , а наступного дня знову прийнятий на неповний робочий час за сумісництвом без наявності трудової книжки. Як показати такі зміни в графі 14 додатку 1 – кількість днів перебування у трудових відносинах?
    26.04.2024107
  • Як при звільненні працівника утримати відпускні, що були виплачені йому наперед?
    Внаслідок помилки в підрахунку кількості днів відпустки, на які має право працівник, в 2024 він «відпочив наперед» на 16 календарних днів. Тепер раптово написав заяву на звільнення день в день, і на роботу більше не виходить. Чи відноситься така помилка до лічильної і яким чином можна утримати/повернути законним шляхом з працівника кошти за незароблені дні щорічної основної відпустки?
    26.04.2024489