• Посилання скопійовано

Працівник був допущений до роботи, але не приступив до її виконання: що з повідомленням у ДФС?

23 вересня 2015 р. працівник оформився на роботу. З 24 вересня 2015 р. було підписано трудовий договір і видано наказ, а також відправлено повідомлення в ДФС. 24 вересня 2015 р. працівник в телефонному режимі повідомляє, що на роботу не виходить. Як бути кадровику? На основі чого подавати "скасовуюче" повідомлення?

За приписами ст.24 Кодексу законів про працю працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення органу ДФС про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів ДФС за місцем обліку їх як платника ЄСВ за формою згідно з додатком до постанови Кабміну від 17.06.2015 року №413 «Про порядок повідомлення державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» (далі — Порядок №413) до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором. 


За формою  самого Повідомлення, яка затверджена Постановою №413, у роботодавця є можливість як подати відомості про прийняття працівника на роботу, так і скасувати подане повідомлення.

Проте, за умовами запитання, працівник був допущений до роботи, але фактично не приступив до її виконання, що на нашу думку, не дає права на надсилання “скасовуючого” повідомлення. Втім, це не заборонено й не суперечить приписам Порядку №413.

Зважаючи на те, що офіційна машина по організації процесу прийняття працівника на роботу фактично запущена - укладений трудовий договір, прийнятий наказ про прийняття на посаду (на підставі якого і надсилається повідомлення до органу ДФС), вчинений запис в трудову книжку внесений, то у разі, коли працівник не приступив до роботи 24.09.2015 року він може бути звільнений лише на загальних підставах. Наприклад, за його власним бажанням, за угодою сторін або за прогул.

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Лікарняний суміснику без основного місця роботи
    Працівниця-сумісниця, яка перебуває у декретній відпустці, надала лікарняний для догляду за хворою дитиною. Вона не має основного місця роботи. Як розрахувати та оплатити такий лікарняний, якщо неможливо отримати довідку про середню заробітну плату з основного місця роботи?
    Сьогодні 12:1422
  • Відображення у штатному розписі посади мобілізованого працівника
    Чи коректно у штатному розписі встановлювати місячний фонд заробітної плати в розмірі 0,00 грн для посади, яку обіймає мобілізований працівник, котрому заробітна плата роботодавцем не нараховується?
    30.06.2025537
  • Укладення трудового договору з водієм
    Як прийняти водія на роботу? Чи потрібно встановлювати підсумований облік робочого часу? Як табелювати водія і оплачувати, якщо він буде виїжджати вночі? Які документи потрібно оформити для прийнятті водія?
    25.06.2025811
  • Лікарняні під час перебуванні у відпустці для догляду за дитиною
    Працівниця (сумісниця) знаходиться в відпустці для догляду за дитиною віком до трьох років (до 27.06.2025 р). В період відпустки відкриває лікарняний з 12.06.25 р. по 20.06.25 р. Як обчислити лікарняний?
    25.06.2025331
  • Як скасувати доплату за суміщення посади?
    Працівник працює на підприємстві за основним місцем. Працівнику встановили суміщення з доплатою в розмірі 20% до посадового окладу. Як скасувати тепер доплату і суміщення?
    24.06.202594911