• Посилання скопійовано

Робота за трудовим договором осіб, які поєднують її зі стаціонарною формою навчання, не є сумісництвом

У штаті є працівник, який навчається в аспірантурі. Як його правильно оформити (за сумісництвом чи за основним місцем роботи)? Якщо за основним, то чи застосовувати податкову соціальну пільгу?

Якщо аспірант навчається на стаціонарному (очному) відділенні навчального закладу, то виконувати трудові обов'язки у роботодавця він може лише у вільний від навчання час. Сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом (наказ Мін'юста від 28.06.1993 р. №43 "Про затвердження Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій").


Відповідно робимо висновок, що робота за трудовим договором осіб, які поєднують її зі стаціонарною формою навчання, не є сумісництвом, тому вона передбачає ведення трудової книжки відповідно до загального порядку та є для таких осіб основним місцем роботи. Виключення, може становити, якщо аспірант оформлений, наприклад, на півставки співробітника в аспірантурі.

Що стосується застосування податкової соціальної пільги, до доходів працівника у вигляді заробітної плати, потрібно врахувати обмеження пп. 169.2.3 ПКУ. Податкова соціальна пільга не може бути застосована, зокрема до заробітної плати, яку платник податку протягом звітного податкового місяця отримує одночасно з доходами у вигляді стипендії, грошового чи майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад'юнктів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету. Відповідно, якщо аспірант отримує стипендію аспіранта стаціонару або наукову стипендію, право на застосування податкової соціальної пільги у роботодавця, який виконує функцію податкового агента щодо ПДФО немає. 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»