Будь-яке відрядження вимагає оформлення наказу про спрямування працівника у таке відрядження. В такому наказі зазначається і розмір добових, встановлених для працівника, і те, як буде фінансуватися його проїзд до місця відрядження і назад (відповідно до гарантій, встановлених для працівників ст. 121 КЗпП України).
Так, якщо передбачається, що працівник пересуватиметься під час відрядження на власному автомобілі, і роботодавець за домовленістю із працівників бере на себе витрати з придбання палива, ремонтів, оформлення дозволів, страховки тощо на такий автомобіль під час відрядження, крім наказу про відрядження, повинен бути оформлений документ про таке використання автомобіля в службових цілях – або договір оренди такого автомобіля, або наказ/договір про виплату компенсації за використання такого автомобіля, згідно із ст. 125 КЗпП України.
Що стосується обмежень щодо розміру добових у 2015 році, то наразі для не бюджетних підприємств не встановлено їх граничного розміру. Але п. 170.9 ПКУ передбачено оподаткування ПДФО добових, розмір яких перевищує встановлений пп. 170.9.1 ПКУ, а саме: не більш як 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, в розрахунку за кожен календарний день такого відрядження, а для відряджень за кордон - не вище 0,75 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, в розрахунку за кожен календарний день такого відрядження.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись