• Посилання скопійовано

Алгоритм роботи з лікарняними від ПФУ

Який алгоритм роботи з лікарняними від ПФУ?

Розглянемо покроковий алгоритм роботи з електронним листком непрацездатності:

 

Крок  1. Працівник повідомляє про відкриття е-лікарняного

Одразу після створення медичного висновку, працівник повинен повідомити про це роботодавця зручним обом способом. Краще завчасно обговорити на підприємстві, як саме працівники будуть повідомляти про свою тимчасову непрацездатність.

Сповіщення про відкриття е-лікарняного надійде роботодавцю в кабінеті страхувальника на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України

Статус «Готово до сплати» вказує на те, що страхувальник може працювати з листком непрацездатності та нараховувати кошти. 

Е-лікарняний отримує статус «закритий» з дня свого створення і змінює його на «готово до сплати» у день видачі (через 7 днів після дати закриття для лікарняних по тимчасовій непрацездатності і через 7 днів після дати відкриття - для лікарняних по вагітності та пологах.)

 

Крок 2. Кадрова служба або відповідальна особа кадрової служби визначає страховий стаж застрахованої особи

Кадрова служба або відповідальна особа кадрової служби визначає страховий стаж застрахованої особи та кількість календарних днів непрацездатності, що підлягають оплаті за рахунок коштів роботодавця та ПФУ України. Зазначена інформація формується у паперовому або електронному вигляді.

Е-лікарняний, відомості щодо визначеного страхового стажу та кількості днів непрацездатності, що підлягають оплаті, передаються до уповноваженого (уповноважених) із соціального страхування підприємства.

 

Крок 3. Уповноважений із соціального страхування передає до підрозділу бухгалтерії підприємства, який нараховує матеріальне забезпечення рішення про призначення або відмову у призначенні матеріального забезпечення

Рішення про призначення або відмову у призначенні матеріального забезпечення уповноважені із соціального страхування підприємства передають до підрозділу бухгалтерії підприємства, який нараховує матеріальне забезпечення.

Для формування рішення (протоколу) можна скористатися формою Протоколу засідання комісії із соціального страхування (рішення уповноваженого) введена в дію Положенням про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, затвердженим постановою ФСС №13.

 

Крок 4. Бухгалтерія розраховує лікарняний і надає заяву-розрахунок до ПФУ

Бухгалтерією здійснюється розрахунок матеріального забезпечення на підставі е-лікарняного (за необхідності його паперової роздруківки) та рішення уповноваженого із соціального страхування підприємства за Порядком №1266. Опісля проведених розрахунків бухгалтер заповнює заяву-розрахунок та подає до ПФУ.

 

Увага!

Документи для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності розглядаються не пізніше десяти робочих днів з дня їх надходження, а для призначення допомоги по вагітності та пологах - не пізніше трьох робочих днів з дня їх надходження.

Повідомлення про відмову в призначенні допомоги із зазначенням причини відмови та порядку оскарження видається або надсилається заявникові не пізніше п’яти днів після прийняття відповідного рішення (ст. 24 Закону №1105).

Як розрахувати лікарняні ми писали тут.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»