• Посилання скопійовано

Оформлення документів на продовження відпустки на час лікарняного

З 05.11 по 28.11 працівник перебуває в основній щорічній відпустці. Відпускні нараховані та виплачені 01.11. З 18.11 відкрито е-лікарняний, з датою закриття 27.11. Працівник виявив бажання продовжити відпустку після лікарняного на 10 к.д. Як правильно та якими датами оформляти документи: відображення в табелі (зміна відпустки на лікарняний та продовження відпустки), написання заяви та наказу на продовження відпустки?

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 80 КЗпП та п. 1 ч. 2 ст. 11 Закону про відпустки, у випадку, якщо працівник захворів під час щорічної відпустки, то вона продовжується (тобто надається після закінчення хвороби працівника) або її невикористана частина переноситься на інший період.

Згідно до абз. 3 ч. 2 ст. 15 Закону №1105 у разі настання тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, під час перебування у щорічній (основній чи додатковій) відпустці допомога надається у порядку та розмірах, установлених даним Законом.

Тому, якщо працівник після лікарняного хоче продовжувати відпустку, то це його право.  Рішення про продовження або перенесення відпустки приймається за згодою між працівником та роботодавцем. 

Продовжити відпустку працівник може з наступного дня після закриття е-ліканяняного (або іншою зручною датою для працівника). Своє рішення про продовження відпустки на бажаний термін та про причини її продовження працівник зобов’язаний повідомити роботодавця надавши заяву, на кшталт:

"Прошу продовжити надану мені щорічну основну відпустку на 10 календарних днів з 28.11.2024 р. у зв'язку з настанням тимчасової непрацездатності під час відпустки з 05.11.2024 по 28.11.2024  р. включно. Дата 28.11.2024 р.". 

Своєю чергою, роботодавець повинен видати наказ про продовження відпустки. Дата наказу може співпасти з датою написання заяви. Підставою для такого наказу є е-лікарняний та заява працівника. Відпустку продовжують на кількість календарних днів хвороби, що припадають на період відпустки.

Наказ про продовження відпустки може бути наступного змісту:

"У зв'язку з тимчасовою непрацездатністю з 05.11.2024 по 28.11.2024  р. включно, що припала на період щорічної відпустки, НАКАЗУЮ Продовжити ПІБ, посада, щорічну основну відпустку за робочий рік .... на 10 календарних днів з 28.11.2024  р. до 07.12.2024 р. включно".

На підставі наказу про продовження відпустки та наказу/рішення/протоколу (залежно від уповноваженої особи/осіб) бухгалтер/кадровик складає зміни до табелю. 

Оскільки відпускні (початок та майже кінець місяця) та лікарняний (середина місяця) припали на один місяць, то табель заповнюється як зазвичай без внесення змін та коригувань за даним працівником, аналогічно і у грудні.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Виїзд заброньованого засновника у відрядження за кордон
    Чи може засновник підприємства, який заброньований, але не є найманим працівником (не перебуває у трудових відносинах), виїхати за кордон у ділову поїздку? Яким чином потрібно оформити документи для безперешкодного перетину кордону?
    Сьогодні 14:039
  • Оплата лікарняних під час відпустки без збереження заробітної плати
    Чи має право працівник на оплату листка непрацездатності (лікарняного), якщо період хвороби повністю або частково припав на час його перебування у відпустці без збереження заробітної плати?
    Сьогодні 13:2217
  • Розрахунок відпускного стажу через простій: виправлення та наслідки
    У 2022 році на підприємстві був оформлений простій з оплатою 2/3 окладу. Цей період помилково було зараховано до стажу, що дає право на щорічну відпустку, внаслідок чого працівникам надали зайві дні відпустки. Як виправити цю помилку? Які можливі штрафи, якщо цього не робити і як враховувати це при розрахунку компенсації при звільненні?
    Сьогодні 12:439
  • Право на додаткову соціальну відпустку при зміні місця роботи
    Чи має право новоприйнята працівниця (одинока мати) отримати на новому місці роботи додаткову соціальну відпустку за поточний 2024 рік, якщо вона не використала її у попереднього роботодавця і не отримала за неї грошову компенсацію при звільненні? Чи їй слід вимагати компенсацію від попереднього роботодавця?
    Сьогодні 12:126
  • Прийняття на роботу особи без громадянства: заповнення Повідомлення
    Як коректно заповнити Повідомлення про прийняття на роботу особи без громадянства, яка має дозвіл на працевлаштування? Що саме необхідно вказати у колонці 6 "Реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта"?
    Сьогодні 10:0810