• Посилання скопійовано

Розбронювання працівників підприємства

На момент бронювання працівників на підприємстві був 41 військовозобов’язаний, з яких забронювали 50% в кількості 20 чоловік. На сьогоднішній день в Дії відображається 35 військовозобов’язаних через те, що звільнилися незаброньовані працівники. Чи повинне підприємство анулювати бронювання 3 працівників, щоб кількість заброньованих не перевищувала 50% від 35 чол.?

Згідно з п. 13 Порядку №76, відстрочка (бронювання працівника) підлягає анулюванню, зокрема, у разі:

1) закінчення строку її дії;

2) завершення підприємством, установою, організацією виробництва товарів, виконання робіт і надання послуг для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань;

3) позбавлення підприємства, установи та організації статусу критично важливого для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період;

4) ліквідації органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації;

5) звільнення військовозобов’язаного з підприємства, установи та організації (крім звільнення з посади з подальшим призначенням на іншу посаду в межах одного підприємства, установи та організації);

6) тимчасового припинення дії трудового договору військовозобов’язаного з підприємством;

7) обґрунтованого подання керівника підприємства, установи і організації;

8) надання відстрочки з інших причин, визначених ст. 23 Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Анулювання відстрочки здійснюється за рішенням Мінекономіки на підставі обґрунтованого подання підприємства. Відповідно до зазначеного рішення підприємства у п’ятиденний строк з дня його прийняття вилучають у військовозобов’язаного витяг, виданий відповідно до пп. 12 Порядку №76, та надсилають його ТЦК та СП, в якому військовозобов’язаний перебуває на військовому обліку (відповідному підрозділу Центрального управління та/або регіональному органу СБУ, відповідному підрозділу Служби зовнішньої розвідки, відповідному підрозділу розвідувального органу Міноборони), з відміткою у відомості видачі бланків спеціального військового обліку (додаток 4).

Надана військовозобов’язаному рішенням Мінекономіки відстрочка, строк дії якої не закінчився, вважається анульованою з дня прийняття Мінекономіки іншого рішення про бронювання такого військовозобов’язаного.

Як бачимо, що за п’ятим номером у переліку підстав для анулювання відстрочки є звільнення саме заброньованого працівника. Безпідставне розбронювання працівників, які й надалі працюють на підприємстві через звільнення інших працівників, які не були заброньовані, не передбачено ані Порядком №76, ані Законом про мобілізацію. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Витрати на зустрічі з партнерами у ресторані під час відрядження
    Працівник у відрядженні мав зустріч з партнером у ресторані, і він сплатив рахунок, який включав оплату пляшки вина. Аванс на відрядження, включаючи суму на представницькі витрати, було перераховано працівнику наперед на особисту карту. Чи можна прийняти до обліку рахунок ресторану з алкоголем? Чи не виникає ПДФО та ВЗ в разі прийняття до обліку цього рахунку?
    13.11.2024621
  • Роботодавець звільняє працівника за прогул, в той час як працівник хоче звільнитись за власним бажанням з поважних причин
    Працівник хоче звільнитись за власним бажанням з поважних причин «у звʼязку з погіршенням стану здоров’я», у день подання заяви про звільнення. Але роботодавець стверджує, що він не отримав підтверджуючих документів від працівника і хоче звільнити його за прогул. Як діяти?
    11.11.202438
  • Розбронювання працівників підприємства
    На момент бронювання працівників на підприємстві був 41 військовозобов’язаний, з яких забронювали 50% в кількості 20 чоловік. На сьогоднішній день в Дії відображається 35 військовозобов’язаних через те, що звільнилися незаброньовані працівники. Чи повинне підприємство анулювати бронювання 3 працівників, щоб кількість заброньованих не перевищувала 50% від 35 чол.?
    11.11.20245802
  • Розрахунок компенсації відпустки при звільненні
    Працівник звільнився з основного місця роботи 18.10.2024 р. У щорічній відпустці не був з 2019 р. З вересня 2022 р. до травня 2023 р. працівник перебував у відпустці за власний рахунок у зв'язку із воєнним станом на території України. Як в цьому випадку нараховується компенсація відпустки при звільненні? Яка буде кількість днів відпустки?
    08.11.20241 0652
  • Мобілізація працівника одразу після відпустки
    Працівник підприємства перебував у відпустці та 4 листопада 2024 р. повинен був вийти на роботу, але ТЦК відправили його на полігон на навчання для подальшої служби. Як бути в цій ситуації (всі відомості з телефонної розмови)? Що зазначати у табелі і як його звільнити?
    08.11.2024353