• Посилання скопійовано

Розбронювання працівників підприємства

На момент бронювання працівників на підприємстві був 41 військовозобов’язаний, з яких забронювали 50% в кількості 20 чоловік. На сьогоднішній день в Дії відображається 35 військовозобов’язаних через те, що звільнилися незаброньовані працівники. Чи повинне підприємство анулювати бронювання 3 працівників, щоб кількість заброньованих не перевищувала 50% від 35 чол.?

Згідно з п. 13 Порядку №76, відстрочка (бронювання працівника) підлягає анулюванню, зокрема, у разі:

1) закінчення строку її дії;

2) завершення підприємством, установою, організацією виробництва товарів, виконання робіт і надання послуг для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань;

3) позбавлення підприємства, установи та організації статусу критично важливого для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період;

4) ліквідації органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації;

5) звільнення військовозобов’язаного з підприємства, установи та організації (крім звільнення з посади з подальшим призначенням на іншу посаду в межах одного підприємства, установи та організації);

6) тимчасового припинення дії трудового договору військовозобов’язаного з підприємством;

7) обґрунтованого подання керівника підприємства, установи і організації;

8) надання відстрочки з інших причин, визначених ст. 23 Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Анулювання відстрочки здійснюється за рішенням Мінекономіки на підставі обґрунтованого подання підприємства. Відповідно до зазначеного рішення підприємства у п’ятиденний строк з дня його прийняття вилучають у військовозобов’язаного витяг, виданий відповідно до пп. 12 Порядку №76, та надсилають його ТЦК та СП, в якому військовозобов’язаний перебуває на військовому обліку (відповідному підрозділу Центрального управління та/або регіональному органу СБУ, відповідному підрозділу Служби зовнішньої розвідки, відповідному підрозділу розвідувального органу Міноборони), з відміткою у відомості видачі бланків спеціального військового обліку (додаток 4).

Надана військовозобов’язаному рішенням Мінекономіки відстрочка, строк дії якої не закінчився, вважається анульованою з дня прийняття Мінекономіки іншого рішення про бронювання такого військовозобов’язаного.

Як бачимо, що за п’ятим номером у переліку підстав для анулювання відстрочки є звільнення саме заброньованого працівника. Безпідставне розбронювання працівників, які й надалі працюють на підприємстві через звільнення інших працівників, які не були заброньовані, не передбачено ані Порядком №76, ані Законом про мобілізацію. 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Переогляд інвалідності (ЕКОПФО) у 2025 році: відповіді на питання
    Працівник має інвалідність, встановлену з 10.10.2024 по 10.10.2026 рр. Чи потрібно йому проходити переогляд (ЕКОПФО) до 01.07.2025 року? Чи стосується вимога повторного проходження ЕКОПФО осіб з довічною інвалідністю?
    10.07.20259
  • Стипендії за рахунок підприємства: що з оподаткуванням?
    Підприємство виплачує стипендію своїм працівникам, які навчаються у ВУЗі. Між підприємством, навчальним закладом і студентом підписаний тристоронній договір пожертви. Сума пожертви (стипендії) становить 5250,00 грн кожен місяць. Неоподатковувана сума 4250,00 грн врахувується тільки один раз за навчальний рік чи застосовується кожного місяця до стипендії?
    10.07.20256
  • Утримання аліментів з допомоги при виході на пенсію
    Працівник звільняється за власним бажанням з виходом на пенсію. Йому нараховано одноразову грошову допомогу при виході на пенсію. Чи потрібно утримувати з даної виплати аліменти на утримання дитини? Чи можна вважати цю виплату як вихідну допомогу при звільненні?
    10.07.202519
  • Доплата за ведення військового обліку при врегулюванні посадовою інструкцією
    Чи потрібно доплачувати Інспектору з кадрів за ведення військового обліку, в інструкції прописані її обовязки, щодо ведення військового обліку?
    10.07.2025286
  • Простій 2/3 годинної тарифної ставки
    На підприємстві оголошено простій не з вини працівника на 19 днів з 12.05.2025 по 30.05.2025 р. (згідно з наказом). Оплату простою здійснювати за календарні дні чи робочі, що припадають на цей період?
    09.07.202536