• Посилання скопійовано

Як відображати мобілізованого працівника у єдиній звітності?

Працівник проходить військову службу з 13.09.2024 р. З 1 жовтня роботодавець не планує виплачувати йому зарплату чи матдопомогу. Чи потрібно мобілізованого працівника показувати у Додатку 1 єдиної звітності за IV квартал 2024 року без зарплати з нульовими показниками?

На сьогодні ст. 119 КЗпП не зобов’язує роботодавця виплачувати середній заробіток працівникам, призваним до лав ЗСУ.

Проте роботодавець має право ухвалити рішення про добровільну виплату в будь-якій сумі для підтримки мобілізованого працівника, керуючись ч. 1 ст. 9-1 КЗпП та з урахуванням норм ст. 97 КЗпП і ст. 15 Закону про оплату праці.

Тобто роботодавець має право підтримувати свого мобілізованого працівника, надаючи йому, як в описаному випадку, матеріальну допомогу у фіксованій сумі (неважливо, чи буде вона щомісячна, квартальна чи виплачена з іншою періодичністю), законодавством це не заборонено. І таке рішення має бути зафіксовано в наказі.

Незважаючи на те, що роботодавець не прийняв добровільного рішення щодо нарахування та виплати середнього заробітку мобілізованому працівникові, такого працівника потрібно й надалі відображати у додатку 1 єдиної звітності з відображенням у графі 14 кількості календарних днів перебування у трудових відносинах, бо з працівником не було припинено трудових відносин, він лише був увільнений від виконання службових обов’язків у зв’язку з мобілізацією до лав ЗСУ за КЗО «1» (або «2», якщо мобілізований є особою з інвалідністю) у графі 8.

Окрім того зазначимо, що у додатку 4ДФ єдиної звітності мобілізованого працівника не відображають на підставі пп. "б" п. 176.2 ПКУ, бо у нього немає нарахованого доходу.

Також немає місця мобілізованому працівнику у додатку 5 єдиної звітності, адже він не звільнений, а тільки увільнений від роботи.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Щорічний медогляд неповнолітніх працівників
    На підприємстві працює співробітник, якому ще немає 21 року. Під час прийняття на роботу він пройшов медкомісію. Перший медогляд завершився в лютому і поки ще не провели нового медогляду, позаяк підприємство лише зараз проводить атестацію робочих місць. Чи це допустимо?
    31.03.2025191
  • Оплата профкомом медичної допомоги працівникам та їх сім'ям
    Профком планує укласти договір про надання медичної допомоги строком на один рік для працівників підприємства відповідно до умов колективного договору. Договір містить додаток із зазначенням ПІБ працівників компанії та членів їхніх сімей та суми. Чи повинна профспілка сплачувати податки при перерахуванні такої суми? Чи можна скористатися пп. 165.1.19 ПКУ? Яка ознака доходу в додатку 4ДФ?
    28.03.202526
  • Як підприємству реагувати на лист від ТЦК з вимогою до працівника пройти ВЛК?
    Проходили звіряння з ТЦК та СП, отримали лист про недолік, а саме про необхідність пройти ВЛК співробітнику. Як реагувати на це? Чи є у підприємства обов'язок відповідати ТЦК за цим листом? Чи є обов'язком наказом чи іншим документом повідомляти працівника, згідно з яким виявлено недолік? Якщо так, які строки і штрафи?
    21.03.20251 5772
  • Зміни у складі інвентаризаційної комісії при звільненні працівника і прийманні на роботу іншого
    На підприємстві працює три працівники, які входять до складу інвентаризаційної комісії. Один працівник звільняється, а іншого підприємство приймає через два тижня. Як видати наказ про зміну в складі інвентаризаційної комісії? Є думка видати два накази: на дату звільнення працівника та на дату прийняття нового працівника, де у першому наказі прибрати зі складу інвентаризаційної комісії звільненого працівника, а у другому - добавити до складу інвентаризаційної комісії нового працівника. Аналогічно таке здійснити до наказу про експертну комісію. Чи правильно так робити?
    17.03.2025437
  • Розрахунок компенсації при звільненні працівника
    Працівник звільняється 18.03.2024 р. і має невикористані дні відпустки за період 2022-2023 рр. та 2024-2025 рр. Як правильно обчислити середньоденний розрахунок компенсації?
    14.03.20252914