• Посилання скопійовано

Внесення запису про роботу про сумісництво в оцифровану трудову книжку

Прийняли працівника на роботу за сумісництвом. За основним місцем роботи трудову книжку йому оцифрували. Чи потрібно роботодавцю за сумісництвом вносити на сайті ПФУ запис в трудову книжку працівника про роботу за сумісництвом?

Згідно зі ст. 102-1 КЗпП та ст. 19 Закону про оплату праці сумісництвом вважається виконання працівником, крім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у роботодавця – фізичної особи.

Пунктом 1.1 Інструкції №58 встановлено, що на осіб, які працюють за сумісництвом,  трудові  книжки ведуться тільки за місцем основної роботи.

Оскільки трудова книжка працівника ведеться за основним місцем роботи, відповідно запис до неї про прийняття на роботу за сумісництвом може проводитись за бажанням працівника (пп. 2.14 Інструкції №58) за основним місцем роботи на підставі витягу з наказу про роботу за сумісництвом.

Отже, вимога в Інструкції №58 щодо права внесення запису про роботу працівника за сумісництвом роботодавцем за основним місцем роботи, залишилася без змін. Тож, роботодавець за місцем роботи працівника за сумісництвом не має права внести запис, навіть до реєстру. Такий роботодавець може надати лише копії наказів (про прийняття та про звільнення) працівнику, який бажає мати запис про роботу за сумісництвом для надання роботодавцю за основним місцем роботи для внесення такого запису в реєстр та/або і в паперову трудову книжку. 

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Норми тривалості робочого часу для медичних працівників
    Згідно з колективним договором для адміністрації встановлено 5-ти денний робочий тиждень (40 годин/тиждень), для медичних працівників 38,5 годин/тиждень з 6-ти денний робочим тиждень з позмінним графіком. Як правильно скласти графік, табель, щоб вийти на норму, аби не виникало запитань щодо оплати праці, ніби щось не доплатили?
    Сьогодні 09:1845
  • Відшкодування витрат у відрядженні за відсутності квитка та наявності виписки з банку
    Чи можна відшкодувати без оподаткування витрати на проїзд у міському транспорті (квиток на проїзд не видається) відрядженої особи у закордонному відрядженні, якщо оплата здійснена корпративною/особистою карткою та надана виписка про списання коштів на оплату проїзду?
    21.04.202573
  • Індексація зарплати у січні, лютому та березні 2025 року при підвищенні зарплати у вересні 2024 року
    Останнє підвищення окладів було у вересні 2024 року. Чи потрібно було нараховувати індексацію за січень, лютий, березень?
    18.04.2025848
  • Допомога по вагітності та пологам працівниці за договором ЦПД
    Особа виконує роботи для підприємства за договором ЦПД. Період дії договору 01.01.2025 -30.06.2025 р. Їй відкрито лікарняний по вагітності та пологам з 03.04.2025 по 06.08.2025 р. Який період лікарняного підлягає оплаті: весь лікарняний чи лише в рамках дії договору? Середньоденний заробіток розраховується виходячи з нарахованого доходу за повні місяці в період дії договору - 01.01.2025-31.03.2025 р.?
    17.04.2025300
  • Чи можлива компенсація без звільнення?
    Працівниця прийнята на роботу 18.04.2022 року. У відпустку не ходила, має 72 дні невикористаної відпустки станом на 17.04.2025 р. Планує піти влітку у відпустку на 14 календарних днів. Чи можна за бажанням працівника частину щорічної відпустки замінити грошовою компенсацією? За скільки днів невикористаної відпустки можна отримати компенсацію?
    17.04.20252 1772