• Посилання скопійовано

Середньооблікова кількість працівників у резидента Дія. Сіті

Як розрахувати середньооблікову кількість працівників резиденту Дія. Сіті? Який алгоритм, якщо в компанії є штатні працівники (ті, що в ЗСУ і у відпустці для догляду за дитиною) та гіг-спеціалісти, а сумісників і за виконавців за ЦПД немає?

Серед вимог до резидентів Дія. Сіті, визначених ст. 5 Закону №1667,  зокрема пп. 2 та 3 ч. 1 ст. 5 Закону №1667 встановлено, що, середньооблікова кількість працівників та гіг-спеціалістів юрособи (у разі залучення) за підсумками кожного календарного місяця, починаючи з наступного за календарним місяцем, в якому юрособою набуто статус резидента Дія. Сіті, становить не менше 9 осіб. 

Тобто, даною нормою не передбачено поділу працівників резидента Дія. Сіті на штатних та за сумісництвом. 

Крім того, Мінцифри у листі від 20.02.2023 р. №1/11-5-У-385-23-258-2023 зазначило, що розрахунок показника середньооблікової кількості працівників та гіг-спеціалістів здійснюється відповідно до пп. 3.1 Інструкції №286, де середня кількість працівників підприємства за період (місяць, квартал, з початку року, рік) визначається як сума таких показників:

  • середньооблікової кількості штатних працівників;
  • середньої кількості зовнішніх сумісників;
  • середньої кількості працюючих за цивільно-правовими договорами.

Отже, розуміємо, що окрім штатних працівників та гіг-спеціалістів, при розрахунку середньооблікової кількості працівників враховуються працівники, які працюють за сумісництвом (у вільний час від основної роботи у іншого роботодавця) та працівники, які поряд зі своєю основною роботою у резидента Дія. Сіті виконують роботу за суміщенням професій (посад), а також працівники мобілізовані до ЗСУ (оскільки є такими, що виконують державний обов’язок). А ось працівниці, які перебувають у відпустках для догляду за дитиною – не включаються до розрахунку.

Східне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків, опубліковано 30 березня 2023 р. у роз’ясненні зазначає, якщо гіг-спеціалісти перебувають у штаті резидента Дія. Сіті та таким спеціалістам нараховується дохід у вигляді заробітної плати, то при заповненні головної частини єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ, резидент Дія. Сіті зазначає вказаних спеціалістів у рядках 101 «Середньооблікова кількість штатних працівників за звітний період», 104 «Облікова кількість штатних працівників» та 105 «Кількість застрахованих осіб у звітному періоді, яким нараховано заробітну плату (крім осіб, яким у звітному періоді нараховано грошове забезпечення)».

Розраховується середньооблікова кількість штатних працівників за конкретний період (місяць, квартал, рік). Це, як зазначено вище, випливає з пп. 3.1 Інструкції №286. Тож показник визначають:

  • за місяць – діленням загальної кількості штатних працівників облікового складу за кожен календарний день повного звітного місяця, тобто з 1 по 30 (28, (30), 31), включаючи вихідні, святкові та неробочі дні на кількість календарних днів звітного місяця;
  • за квартал (рік)  ділення суми середньооблікової кількості штатних працівників за місяці, що увійшли до кварталу року на кількість місяців, що увійшли до обчислюваного періоду.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Оформлення працівника - сумісника на час декретної відпустки бухгалтера
    Бухгалтер (єдиний) з 18.11.2024 р. йде у відпустку по вагітності та пологах на 126 днів. Далі вона планує вийти на роботу після закінчення лікарняного. На цей період (126 днів) підприємство планує прийняти сумісника на виконання обов'язків бухгалтера. Як оформити такого сумісника? Які потрібні накази, повідомлення до ДПС тощо?
    Сьогодні 11:0371
  • Чи може сумісник працювати у суботу?
    Є необхідність взяти на роботу працівника, але він може працювати тільки за сумісництвом і тільки по суботах. Підприємству такий графік роботи підходить. Чи має підприємство в такому разі нараховувати працівнику подвійну ставку, тому що це робота у вихідний? Як правильно скласти графік роботи?
    21.11.202448
  • Виправлення скороченої назви підприємства у трудовій книжці
    При заповненні трудової книжки вказано скорочену назву роботодавця: ТОВ "Квіточка" замість "Товариство з обмеженою відповідальністю "Квіточка". Чи стане це перешкодою при передаванні відомостей про трудову діяльність працівника в електронному вигляді до ПФУ? Якщо так, то як це виправити, якщо деякі підприємства вже ліквідовані?
    21.11.202433
  • Витрати у відрядженні на оплату користування платними дорогами
    Працівник повернувся з закордонного відрядження та надав нефіскальні чеки з платіжного терміналу за проїзд платними дорогами. Оплата проведена банківською картою та відображена у виписці, яку надав працівник. Чи підлягають такі витрати оподаткуванню ПДФО та ВЗ?
    20.11.2024363
  • Які наслідки, якщо оплатили ДМС для працівника в сумі більше 30% його зарплати?
    У працівника зарплата 39 тис. грн. В липні 2024 оплатили медичне страхування на рік 21000,00 грн. Чи є це додатковим благом та чи треба сплатити ПДФО 18 % та ВЗ 1,5%? Оскільки минув час, які штрафи має сплатити підприємство, якщо зараз оплатимо податки за рахунок працівника? Та чи дійсна зараз пільга 30% по договорам страхування?
    19.11.202426