• Посилання скопійовано

Яких працівників потрібно ознайомлювати з правилами військового обліку працівників?

Пунктом 34 Порядку №1487 передбачено доведення до призовників, військовозобов’язаних та резервістів правил військового обліку під особистий підпис під час прийняття їх на роботу (навчання). Ознайомлювати з правилами військового обліку потрібно лише тих працівників, які прийняті після 05.01.2023 (тобто з дня набрання чинності Порядком №1487), а вже працюючих станом на 05.01.2023 – не потрібно?

Відповідно до п. 34 Порядку №1487 з метою ведення персонального військового обліку державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації здійснюють, зокрема, але не викдючно доведення до призовників, військовозобов’язаних та резервістів правил військового обліку під особистий підпис під час прийняття на роботу (навчання).

Отже, під час прийняття на роботу під особистий підпис слід довести до призовників, військовозобов’язаних та резервістів правила військового обліку.

Для ознайомлення рекомендується скласти документ, відповідно до якого відповідальна особа буде ознайомлювати новоприйнятих працівників. Форма такого документузаконодавчо не визначена, тож це може бути журнал, аркуш доведення, лист ознайомлення тощо – тобто на розсуд роботодавця.

А самі Правила військового обліку, які потрібно доводитипризовникам, військовозобов’язаним та резервістам містяться в додатку 2 до Порядку №1487, вони є загальними для всіх, тому окремо затверджувати їх наказом не потрібно.

Таким чином, ознайомлювати з правилами військового обліку потрібно лише працівників (які належать до призовників, військовозобов’язаних та резервістів), які прийняті з 05.01.2023 р., тобто після набрання чинності Порядком №1487. 

Щодо працівників, які вже працювали на підприємстві, до дати набрання чинності Порядком №1487, відсутня вимогащодо їх ознайомлення з правилами військового обліку під підпис. Проте роботодавцю потрібно виготовити правила військового обліку друкарським способом і вивісити їх на видному місці в загальнодоступних приміщеннях, як того вимагає п. 19 Порядку №1487. Оскільки призовники, військовозобов’язані та резервісти, винні в порушенні вимог правил військового обліку, нестимуть адміністративнувідповідальність (п. 3 Правил військового обліку (додаток 2 Порядку №1487)).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Чи може сумісник працювати у суботу?
    Є необхідність взяти на роботу працівника, але він може працювати тільки за сумісництвом і тільки по суботах. Підприємству такий графік роботи підходить. Чи має підприємство в такому разі нараховувати працівнику подвійну ставку, тому що це робота у вихідний? Як правильно скласти графік роботи?
    21.11.202431
  • Виправлення скороченої назви підприємства у трудовій книжці
    При заповненні трудової книжки вказано скорочену назву роботодавця: ТОВ "Квіточка" замість "Товариство з обмеженою відповідальністю "Квіточка". Чи стане це перешкодою при передаванні відомостей про трудову діяльність працівника в електронному вигляді до ПФУ? Якщо так, то як це виправити, якщо деякі підприємства вже ліквідовані?
    21.11.202423
  • Витрати у відрядженні на оплату користування платними дорогами
    Працівник повернувся з закордонного відрядження та надав нефіскальні чеки з платіжного терміналу за проїзд платними дорогами. Оплата проведена банківською картою та відображена у виписці, яку надав працівник. Чи підлягають такі витрати оподаткуванню ПДФО та ВЗ?
    20.11.2024319
  • Які наслідки, якщо оплатили ДМС для працівника в сумі більше 30% його зарплати?
    У працівника зарплата 39 тис. грн. В липні 2024 оплатили медичне страхування на рік 21000,00 грн. Чи є це додатковим благом та чи треба сплатити ПДФО 18 % та ВЗ 1,5%? Оскільки минув час, які штрафи має сплатити підприємство, якщо зараз оплатимо податки за рахунок працівника? Та чи дійсна зараз пільга 30% по договорам страхування?
    19.11.202425
  • Чи дають отримані гранти право на бронювання працівників?
    Чи дають право на бронювання працівників гранти на створення та розвиток виробництв переробної промисловості?
    18.11.202427