За угодою між працівником і роботодавцем може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень (ст. 56 КЗпП).
При оформленні працівника на роботу, який бажає працювати неповний робочий день, в заяві має вказати: «Прошу прийняти на посаду _з 1 січня 2024 року на умовах неповного робочого часу за наступним графіком роботи: 4 год на день з п’ятниці по вівторок з 9:00 до 13:00 з вихідними в середу та четвер та оплатою праці пропорційно відпрацьованому часу».
Тобто працівнику потрібно самостійно визначити свій графік роботи у заяві.
На підставі заяви роботодавець видає відповідний наказ, яким і затверджує прохання працівника та погоджує графік роботи.Наказ може бути наступного змісту: «Прийняти ПІБ з 1 січня 2024 року на посаду ____ на умовах неповного робочого часу:тривалість робочого тижня ― 20 годин, тривалість робочого дня ― 4 годин, режим роботи з 09:00 до 13:00 (без перерви) з п’ятниці по вівторок з вихідними в середу та четвер, з посадовим окладом – 7200,00 грн і оплатою за фактично відпрацьований час».
При цьому встановлювати працівнику підсумований облік робочого часу через нетипові вихідні недоцільно та й не потрібно – звісно, якщо у підприємця працівники не працюють позмінно. Підсумований облік встановлюється на безперервно діючих підприємствах, коли не може бути додержана щоденна або щотижнева тривалість робочого часу– згідно з ст. 61 КЗпП.
І звісно ж, підприємець може вказати в трудовому договорі час роботи, дні роботи, вихідні дні та розмір заробітної плати пропорційно зайнятості.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити