• Посилання скопійовано

Бронювання працівників з 2023 року

Підприємство відноситься до транспортної галузі, хоче спробувати подати перелік працівників на бронювання, бо проходить за трьома критеріями. Куди, в які органи необхідно подавати документи, щоб підприємство було визнано критично важливим, який алгоритм та перелік форм документів?

27 січня 2022 року затверджено Порядок бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану №76, який почав діяти з 31.01.2023 р.

Забронювати працівників має право підприємство, яке є критично важливим для функціонування економіки.

Для того, щоб підприємство було визнано критично важливим, воно має відповідати принаймні трьом з семи критеріїв:

1) загальна сума податків, зборів, платежів до державного і місцевих бюджетів (крім митних) перевищує еквівалент 1,5 млн євро;

2) сума надходжень в іноземній валюті (крім кредитів і позик) перевищує 32 млн євро;

3) стратегічне значення для економіки і безпеки держави, відповідно до постанови Уряду №83  від 04.03 2015 р.;

4) важливе значення підприємства для галузі національної економіки чи забезпечення потреб територіальної громади (критерії визначаються центральними органами влади чи ОВА);

5) відсутність заборгованості по сплаті ЄСВ;

6) розмір середньої заробітної плати застрахованих осіб-працівників по підприємству за останній календарний квартал - не менше середньої заробітної плати по регіону за звітний період;

7) підприємство є резидентом Дія Сіті.

Підставою для рішення про визнання підприємства критично важливим є відповідність двом критеріям для підприємств:

  • паливно-енергетичного комплексу;
  • які працюють у сфері охорони здоров’я, освіти та науки, фізичної культури і спорту, соціального захисту та належать до державної чи комунальної форми власності з включенням до Реєстру неприбуткових установ та організацій або утримуються за рахунок коштів державного чи місцевого бюджету, або надають населенню безоплатні послуги, необхідні для забезпечення життєдіяльності населення на постійній основі;
  • лінійних аудіовізуальних медіа (ефірне наземне багатоканальне (цифрове) телевізійне мовлення з інформаційним та/або інформаційно-аналітичним контентом);
  • державних та комунальних закладів культури.

До критично важливих підприємств належать також установи ООН, закордонні дипломатичні установи в Україні, представництва донорських установ, виконавці проектів міжнародної технічної допомоги, представництва міжнародних організацій, міжнародних та українських неурядових організації, які реалізують гуманітарні проекти за кошти міжнародних партнерів, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Працівники цих установ та організацій підлягають бронюванню незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності. Також у цьому випадку не застосовуються обмеження щодо кількості військовозобов’язаних.

Тож, якщо підприємство є таким, що відповідає трьом або більше критеріям, в деяких випадках двом, може готувати та подавати заяву для визнання його критично важливим до одного з таких органів:

  • центрального органу виконавчої влади (тобто КМУ), 
  • іншого державного органу, органу державного управління, юрисдикція якого поширюється на всю територію України (за сферою управління чи галуззю національної економіки), 
  • або до обласної, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, 
  • або обласної, Київської та Севастопольської міських військових/військово-цивільних адміністрацій (у разі їх утворення), на території юрисдикції яких воно розташовано.

Для транспортного підприємства це може бути Мінінфраструктури або напряму до Мінекономіки.

До заяви-звернення додаються копії документів, які підтверджують відповідність критеріям, а також про подання підприємством в установленому законодавством порядку податкової звітності за останній календарний квартал. Це можуть бути:

  • копія податкової декларації з відмітками (штампами) контролюючого органу, який отримав податкову декларацію, зі зазначенням дати її отримання або
  • квитанція про прийняття податкової декларації у разі її подання засобами електронного зв’язку або
  • квитанція контролюючого органу, на який покладено функції щодо результатів перевірки та прийняття пакета звітних документів платників податків, або 
  • поштове повідомлення з відміткою про вручення контролюючому органу у разі надсилання податкової декларації поштою.

Орган, до якого надійшло звернення підприємства, зобов’язаний розглянути його на відповідність підприємства критеріям та за результатами розгляду прийняти рішення про відповідність чи невідповідність підприємства зазначеним критеріям.

Копію рішення про відповідність підприємства критеріям і визначення його критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період відповідний орган надсилає до Мінекономіки та Генерального штабу Збройних Сил (СБУ, Служби зовнішньої розвідки).

У разі схвальної відповіді від Міністерства оборони, Мінекономіки видає відповідний наказ про бронь.

Міноборони через Генштаб протягом трьох днів надсилає до ТЦК (Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки) витяг із наказу Мінекономіки. Потім місцевий військкомат оформлює бронювання, тобто, вносить заброньованих осіб на спеціальний військоблік та робить посвідчення про відстрочку від мобілізації.

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Затвердження ПВТР у ФОПа з одним працівником
    Чи можливо затвердити ПВТР, якщо на ФОПа працює лише один працівник? Чи можна провести засідання трудового колективу один працівник та ФОП?
    23.03.202334
  • Директор - єдиний працівник: виконання обов'язків головбуха та касира
    Директор - єдиний працівник на підприємстві. Чи потрібно оформляти наказ на самого себе про те, що він покладає виконання обов'язків головного бухгалтера та касира на себе?
    23.03.2023461
  • Відрядження дистанційного працівника та авансовий звіт
    Чи можна направляти працівника-дистанційника у відрядження? Чи може працівник, повернувшись із відрядження, підписати авансовий звіт за допомогою ЕЦП, яку компанія використовує як систему внутрішнього електронного документообігу, оскільки продовжуватиме ще деякий час працювати віддалено?
    22.03.2023183
  • Працівник помер за кордоном: як оформити?
    Працівник працював дистанційно за кордоном і помер. Родичі вирішили поховати його там. Для виплати остаточного розрахунку прислали фото заяви дружини на отримання грошей, номер платіжної картки і Виписку з реєстру про смерть Республіки Словенії. Чи має право підприємство розрахувати працівника за вказаними документами?
    20.03.202350
  • Встановлення в колдоговорі обмежень для сумісників
    Чи законно включити до колективного договору пункт про обмеження деяких виплат для сумісників (наприклад, на поховання родичів)?
    17.03.202361