• Посилання скопійовано

Штатний розпис: за однією посадою повна та неповна штатна одиниця

Як правильно заповнити штатний розпис у випадку, коли з десяти менеджерів із збуту два оформлені на 0,5 та 0,6 ставки?

Законодавством не передбачено єдиних стандартів штатного розпису, тож він може мати довільну форму (крім бюджетних установ та організацій, які складають документ за формою відповідно до наказу Мінфіну від 28.01.2002 р. №57).

Одним із законодавчих документів, в якому згадується штатний розпис, є Господарський кодекс України. Зокрема, ч. 3 ст. 64 ГКУ передбачено, що підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис.

Розробляти штатний розпис потрібно, спираючись на внутрішні організаційно-нормативні документи: діючу структуру з чисельністю працівників, положення з оплати праці.

Позаяк у штатному розписі підприємства визначається чисельність працівників за кількістю штатних одиниць за кожною передбаченою штатним розписом посадою (професією), звертаємо увагу, що посади (професії) в штатному розписі мають бути визначені з дотриманням Класифікатора професій.

Проте кількість штатних одиниць за відповідними посадами у штатному розписі не завжди обчислюється цілою штатною одиницею. Тобто, якщо підприємство невелике або за посадою, на яку приймається працівник, потрібно виконувати невеликий обсяг, то у штатному розписі може бути зазначено 0,5, 0,6, 0,7 штатної одиниці, тощо.

В даному випадку, для менеджерів зі збуту доречно передбачити у штатному розписі цілі штатні одиниці. При цьому, можна зменшити фонд оплати праці, якщо підприємство не планує у майбутньому брати додатково менеджерів на роботу, на вільні 0,9 штатної одиниці.

Тоді у штатному розписі зазначають:

  • у графі «Кількість штатних одиниць» зазначають «12»;
  • у графі «Посадовий оклад» — суму цілого окладу (наприклад, 10000,00 грн);
  • у графі «Фонд заробітної плати» — зарплату, що припадає на відповідну частину місячного посадового окладу залежно від зайнятості працівника — повної (120000,00 грн) чи неповної (111000,00 грн).

Нагадаємо, що фонд заробітної плати на місяць складається зі сум посадового окладу, доплат та надбавок. Визначається він за кожною посадою окремо. Щоб визначити фонд заробітної плати на рік за кожною посадою, потрібно помножити місячний фонд на відповідну кількість місяців.

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Затвердження ПВТР у ФОПа з одним працівником
    Чи можливо затвердити ПВТР, якщо на ФОПа працює лише один працівник? Чи можна провести засідання трудового колективу один працівник та ФОП?
    23.03.202334
  • Директор - єдиний працівник: виконання обов'язків головбуха та касира
    Директор - єдиний працівник на підприємстві. Чи потрібно оформляти наказ на самого себе про те, що він покладає виконання обов'язків головного бухгалтера та касира на себе?
    23.03.2023454
  • Відрядження дистанційного працівника та авансовий звіт
    Чи можна направляти працівника-дистанційника у відрядження? Чи може працівник, повернувшись із відрядження, підписати авансовий звіт за допомогою ЕЦП, яку компанія використовує як систему внутрішнього електронного документообігу, оскільки продовжуватиме ще деякий час працювати віддалено?
    22.03.2023182
  • Працівник помер за кордоном: як оформити?
    Працівник працював дистанційно за кордоном і помер. Родичі вирішили поховати його там. Для виплати остаточного розрахунку прислали фото заяви дружини на отримання грошей, номер платіжної картки і Виписку з реєстру про смерть Республіки Словенії. Чи має право підприємство розрахувати працівника за вказаними документами?
    20.03.202350
  • Встановлення в колдоговорі обмежень для сумісників
    Чи законно включити до колективного договору пункт про обмеження деяких виплат для сумісників (наприклад, на поховання родичів)?
    17.03.202361