• Посилання скопійовано

Добровільна індексація у 2023 році: чи є порушенням?

Роботодавець планує індексувати зарплату у 2023 році. Чи буде це порушенням?

Законом №2710 передбачено низку важливих показників на 2023 рік, зокрема, зупинення дії Закону "Про індексацію грошових доходів населення". Відповідна норма закріплена у п. 3 Прикінцевих положень Закону про Держбюджет 2023 рік.

Тобто, усі роботодавці отримують послаблення на 2023 рік у вигляді призупинення обов’язків щодо нарахування індексації заробітної плати.

Водночас власник або уповноважений ним орган може прийняти рішення про додаткові стимулюючі виплати у зв’язку з високим рівнем інфляції в Україні.

Про це також зазначає Держпраці у своєму роз’ясненні.

Отже, приватні підприємства (окрім бюджетних підприємств) можуть додатково встановлювати трудові пільги для своїх працівників, керуючись ст. 9-1 КЗпП. Нормами цієї статті визначено, що підприємства, установи, організації в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів можуть встановлювати додаткові порівняно зі законодавством трудові і соціально-побутові пільги для працівників. Таке рішення роботодавцю слід закріпити у наказі або внести відповідні зміни до колективного/трудового договору. Вважаємо за доцільне оформити наказ (див. зразок), зважаючи на те, що нарахування індексації лише призупинено на 2023 рік, а не скасовано, тобто норма тимчасова, а не постійна.

Прийняте рішення роботодавцем про подальшу виплату індексації не є порушенням трудового законодавства.

 

Зразок

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ

«ВЕСЕЛКА»

(ТОВ «ВЕСЕЛКА»)

Код ЄДРПОУ 123456789

НАКАЗ

 

31.12.2022                                                            Київ                                                №55

               

про додаткові виплати у зв’язку з високим рівнем інфляції

Керуючись статтею 9-1 Кодексу Законів про працю України,

НАКАЗУЮ:

1. З 1 січня 2023 року до 31.12.2023 року встановити для працівників підприємства додаткові стимулюючі виплати у зв’язку з високим рівнем інфляції в Україні (далі – індексація);

2. Нарахування індексації здійснювати з дотриманням норм Порядку № 1078 та виплачувати за рахунок власних коштів підприємства; 

2. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

 

 

 Директор                                               Іванець                      Іван ІВАНЕЦЬ 

 

31.12.2022 р.

 

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

 • Тимчасове посвідчення військовозобов’язаного при працевлаштуванні на роботу
  На підприємство прийняли військовозобов’язаного, який надав тимчасове посвідчення військовозобов’язаного, де його визнано обмежено придатним. Документ має дві гербові печатки, підпис начальника ТЦК та стоїть штам про взяття на облік відповідного ТЦК, дата та підпис. Чи достатньо такого документу для ведення військового обліку на підприємстві чи все ж таки має бути військовий квиток?
  03.02.202329
 • Бронювання працівників з 2023 року
  Підприємство відноситься до транспортної галузі, хоче спробувати подати перелік працівників на бронювання, бо проходить за трьома критеріями. Куди, в які органи необхідно подавати документи, щоб підприємство було визнано критично важливим, який алгоритм та перелік форм документів?
  03.02.202338
 • Колдоговір у ФОПа: чи потрібно мати?
  Чи обов'язково має бути у ФОПА колективний договір, якщо є наймані працівники?
  03.02.202323
 • Оклади у валюті: штатний розпис
  На підприємстві встановлені оклади у валюті, через що постало питання про оформлення штатного розпису:
  02.02.202347
 • Лікарняні в кінці дня звільнення: дії роботодавця
  Працівник звільнився за угодою сторін, отримав остаточний розрахунок. В той же день після роботи відкрив лікарняний (не попереджав підприємство, оскільки звільнений). Виявили лікарняний на сайті ПФУ. Які дії роботодавця?
  01.02.202361