Коригуємо інформацію в об’єднаному звіті: загальні настанови
Згідно з пп. 7 п. 9 Порядку №4, якщо платнику єдиного внеску поза межами звітного (податкового) періоду необхідно одночасно уточнити інформацію щодо реквізитів та сум нарахованого єдиного внеску стосовно застрахованих осіб у Додатку 1 до Розрахунку, поданого з типом «Звітний» або «Звітний новий», формується та подається до контролюючого органу Розрахунок з типом «Уточнюючий».
Спочатку у Розрахунку з типом «Уточнюючий» платником єдиного внеску проводиться коригування реквізитів, які уточняються на підставі інформації з попередньо поданого Розрахунку з типом «Звітний» або «Звітний новий» у порядку, визначеному абзацом п’ятим п. 6 розд. V Порядку №4, а саме: для заміни одного помилкового рядка іншим потрібно виключити помилкову інформацію та ввести правильну інформацію, тобто повністю заповнити два рядки, один з яких виключає попередньо внесену інформацію, а другий вносить правильну інформацію. У такому разі в першому рядку відповідної графи указується «1» – рядок на виключення, а в другому – «0» – рядок на введення.
Потім формується Розрахунок з типом «Уточнюючий» для коригування показників єдиного внеску у порядку, визначеному абзацом шостим п. 6 розд. V Порядку з використанням типів нарахувань 2 та 3.
Для проведення коригувань платнику податків необхідно сформувати та подати Розрахунок з типом «Уточнюючий», який має містити обов’язкові реквізити, визначені в рядках 01–05 та у рядку 031 для платників єдиного внеску, а також інформацію про додатки, у яких буде проводитись коригування, та їх кількість, що визначені в рядку 06 Розрахунку. При цьому додатки, інформація щодо яких не коригується, у рядку 06 не вказуються та відповідно не подаються (п. 8 розділу V Порядку №4).
Донарахування за попередні періоди в додатку 4ДФ
Донарахування зарплати, відпускних, лікарняних за попередні звітні періоди відображаємо в 4ДФ, сформованому за той місяць звітного кварталу, в якому фактично було проведене таке донарахування (виплата).
Формувати уточнення та коригувати попередні звітні періоди не потрібно. Із цим згодні й податківці (103.25 БЗ).
Донархування за попередні періоди в Д1 та коригування
Тут працює п. 1 розд. IV Порядку №4. Ним встановлено: якщо нарахування зарплати здійснюється за попередній звітний період, зокрема у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок,суми донарахованої зарплати включаються до зарплати місяця, у якому були здійснені такі донарахування
Тож донараховану суму 2000,00 грн відображаємо в додатку Д1, сформованому за той місяць, у якому фактично були проведені такі донарахування (у бухобліку), в загальній сумі зарплати поточного місяця одним рядком. Розбивати за місяцями, за які проведено донарахування, не потрібно.
Ситуація в березні:
Була нарахована зарплата за березень 6600,00 грн. Звіт здано. У вересні перерахували і отримали: зарплата - 2400,00 грн. і середній заробіток - 4738,00 грн.
Тут же слід виправляти помилку через коди типу нарахувань «3» та «2».
З кодом типу нарахувань «2» знімаємо суму 4738 і відображаємо цю ж суму з кодом типу нарахувань «3», але вже зазначаємо код ЗО «47».
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити