• Посилання скопійовано

Дистанційна робота директора за кордоном

Як правильно оформити роботу директора дистанційно за кордоном?

Дистанційна робота - це форма організації праці, за якої робота виконується працівником поза робочими приміщеннями чи територією власника або уповноваженого ним органу, в будь-якому місці за вибором працівника та з використанням інформаційно-комунікаційних технологій (ст. 60-2 КЗпП).

Як бачимо, врегульоване поняття дистанційної роботи не містить виключень для керівників підприємств, тобто дистанційна робота може бути застосована до всіх без виключення найманих працівників. Директор також є працівником підприємства на якого поширюються всі норми законодавства. При цьому, ані ГКУ, ані Закон про ТОВ, ані Закон про господарські товариства не регламентують порядку погодження змін умов праці директора.

ГУ Держпраці в Одеській області роз’яснила про дистанційну роботу заступника за кордоном та зазначила, що ст. 60-2 КЗпП не передбачено чіткого переліку посад і робіт, які можна виконувати з використанням інформаційно-комунікаційних технологій. Тому роботодавцем в кожному конкретного випадку така можливість оцінюється індивідуально.

Тобто поняття та правове регулювання дистанційної роботи може бути застосоване до всіх без виключення найманих працівників. Отже, виходить, що не тільки посада заступника директора не конкретизується, але й посада директора також.

Тож, вважаємо, що директор підприємства може працювати дистанційно за кордоном. Але, якщо виникне необхідність особистої присутності директора на підприємстві, то дистанційну роботу треба буде припинити та повернутися. А у разі, якщо потрібна частіша або безперервна присутність директора на роботі, то запроваджувати дистанційну роботу недоцільно.

Директор на дистанційній роботі самостійно обирає місцезнаходження робочого місця, розподіляє робочий час на власний розсуд та не підпорядковується правилам внутрішнього трудового розпорядку. Загальна тривалість робочого часу не може перевищувати 40 годин на тиждень. «Дистанційному» директору гарантується період вільного часу для відпочинку й харчування. 

Запровадити дистанційну роботу директору, в т.ч. за кордоном, на час воєнного стану можна:

  • якщо у статуті чи у контракті визначено, що директор одноосібно має право запровадити собі дистанційну роботу, - тоді достатньо буде наказу (із зазначенням місцезнаходження робочого місця);
  • якщо у статуті чи у контракті дані умови не прописані, то для запровадження дистанційної роботи директору потрібне погодження власника/власників підприємства (пишеться заява із зазначенням місцезнаходження робочого місця).  

Для цього директор з заявою на запровадження йому дистанційної робити звертається до власників, які розглядають її на загальних зборах та ухвалюють рішення та фіксують його в протоколі. При позитивному рішенні, на підставі протоколу видається наказ про запровадження дистанційної роботи директору.

Крім того, у разі укладення з директором контракту чи трудового договору, про зміни умов праці, потрібно вказати в додатковій угоді до нього.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Звільнення працівника з інвалідністю, з яким втрачено зв'язок
    Як правильно звільнити працівника (основне місце роботи), з яким призупинено дію трудового договору з 24.02.2022 р. та який знаходиться на окупованиій території (з 2022 року не виходить на зв'язок)? Працівник є особою з інвалідністю ІІІ групи з дитинства. Які документи треба оформити і як саме, щоб уникнути будь-яких проблем зі сторони працівника та контролюючих органів?
    Сьогодні 10:0416
  • Підписання документів директором у відпустці
    Чи може директор перебуваючи у відпустці здавати звіти, робити платежі (діяльність на підприємстві відсутня)? Чи потрібен додатковий наказ на право підпису під час відпустки?
    24.07.2025194
  • Коригування недоплати за лікарняним після отримання коштів з ПФУ
    Якщо в заявці-розрахунку первинного лікарняного вказано меншу суму для оплати з фонду на 2,51 грн, ніж би мало бути, а кошти поступили на рахунок 10.07.2025 р., то як слід вчинити: виплатити ці кошти працівнику, а в подальшому відкоригувати, бо працівник продовжує хворіти, чи повернути кошти до Фонду, а потім створити нову заявку?
    24.07.2025188
  • Відрядження за кордон за рахунок приймаючої сторони: добові та документи
    Чи потрібно виплачувати добові співробітнику, який їде у закордонне відрядження, якщо всі витрати покриває приймаюча сторона? Чи достатньо для оформлення такого відрядження лише наказу і чи потрібні підприємству додаткові документи, якщо у запрошенні вказано повне покриття витрат?
    24.07.202538
  • Відрахування аліментів з орендної плати за сільгосппаї
    Відрахування аліментів з орендної плати за паї відбувається з 08.04.2025 р. Якщо оренда виплачується 1 раз в рік, то й аліменти потрібно тоді ж сплатити? Чи потрібно розрахувати суму оренди з 8.04 до кінця року (тобто не вся сума за рік) і з неї відрахувати?
    24.07.202521