• Посилання скопійовано

Робота під час відпустки для догляду за дитиною

Зовнішній сумісник знаходиться на основній роботі в декреті для догляду за дитиною до 6 років, можна табелювати 8 годин чи тільки 4?

Відповідно до ч. 3 ст. 179 КЗпП та ч. 1 ст. 18 Закону про відпустки, за бажанням матері або батька дитини одному з них надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з виплатою за ці періоди допомоги відповідно до законодавства.

Нерідко працівники, які йдуть у відпустку для догляду за дитиною до трьох років, продовжують відпустку для догляду за дитиною до шести років, якщо дитина часто хворіє.

Тож, у разі, якщо дитина потребує домашнього догляду, одному з батьків дитини в обов'язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку (ч. 6 ст. 179 КЗпП,  та п. 3 ч. 1 ст. 25 Закону про відпустки).

Також, ч. 8 ст. 179 КЗпП та ч. 4 ст. 18 Закону про відпустки передбачено, що за бажанням матері, батька дитини або осіб, зазначених у частині сьомій цієї статті, у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома. Згідно з ст. 56 КЗпП оплата праці в цих випадках провадиться пропорціонально відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

Отже, працівниця, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною, може працювати на умовах неповного робочого часу, як на посаді за основним місцем роботи, так і за сумісництвом. 

Таким чином, працівниця може перебувати у відпустці для догляду за дитиною за основним місцем роботи, а за сумісництвом, у період перебування у такій відпустці, працювати на умовах неповного робочого часу. Умови роботи, зокрема, тривалість неповного робочого дня, встановлюються у трудовому договорі. При цьому, якщо працівниця працює на умовах неповного робочого дня, їй не може бути встановлено повну тривалість робочого часу.

У даному випадку в табелі проставляють літерний код «ДД» або цифровий код «17»— відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею 6-річного віку та прочерки щодо відпрацьованих годин. Окрім того, уводять два додаткових рядки: в одному проставляють літерний код «РС» або цифровий код «2» — години роботи працівників, яким установлено неповний робочий день, у другому — фактичну тривалість роботи (скільки годин фактично відпрацьовано за день – 4 години або іншу кільість годин, фактично відпрацьовану). Таким чином, збережуться дані щодо статистичної звітності й обліковані години для нарахування заробітної плати. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Не проведено інвентаризацію резерву відпусток у 2023 році: які наслідки?
    У І кварталі 2024 року було використано відпусток за 2023 рік більше, ніж нараховано резерву в 2023 р., тобто на кінець 2023 року не проведена інвентаризація резерву відпусток, не визначено кількість днів невикористаних днів відпустки, відповідно немає залишку резерву в балансі. Фактично це проведено і нараховано в І кварталі 2024 р. Як виправити помилку, щоб витрати по резерву відпусток 2023 р. зарахувати в 2024 р.?
    Сьогодні 14:2210
  • Звільнення та прийняття на роботу в одному місяці: складаємо додаток 1 єдиної звітності?
    Працівник в одному місяці був звільнений (з ознакою наявності трудової книжки) , а наступного дня знову прийнятий на неповний робочий час за сумісництвом без наявності трудової книжки. Як показати такі зміни в графі 14 додатку 1 – кількість днів перебування у трудових відносинах?
    26.04.202453
  • Як при звільненні працівника утримати відпускні, що були виплачені йому наперед?
    Внаслідок помилки в підрахунку кількості днів відпустки, на які має право працівник, в 2024 він «відпочив наперед» на 16 календарних днів. Тепер раптово написав заяву на звільнення день в день, і на роботу більше не виходить. Чи відноситься така помилка до лічильної і яким чином можна утримати/повернути законним шляхом з працівника кошти за незароблені дні щорічної основної відпустки?
    26.04.2024314
  • Оплата дня огляду на МСЕК під час тривалого лікарняного
    Працівник перебував на лікарняному з 18.12.2023 р. до 11.04.2024 р. включно. З 11.04.2024 р. йому надано другу групу інвалідності (надав довідку МСЕК). Чи підлягає оплаті останній день лікарняного (11 квітня), який також є і датою присвоєння інвалідності?
    25.04.202445
  • Допомога на лікування працівника під час призупинення з ним дії трудового договору
    Чи може працівник, з яким призупинено дію трудового договору, отримати від підприємства допомогу на лікування у вигляді оплати послуг медичному закладу? Які податкові наслідки у разі отримання такої допомоги?
    22.04.202428