• Посилання скопійовано

Внесення пропущеного запису у трудову книжку

У червні 2010 році працівник за заявою був переведений з посади комірника за сумісництвом на посаду завідуючої складом за основним місцем роботи. Запис про роботу за сумісництвом не робився, запис зроблено тільки на дату переведення. Як внести випра-влення перед скануванням трудової книжки? Чим помилка загрожує підприємству?

На практиці застосовують два варіанти зміни статусу працівника з сумісника на основного шляхом :

1. прийняття - звільнення, враховуючи вимоги ст. 24 КЗпП;

2. переведення (хоча він законодавачо не врегульований).

Із ситуації виходить, що подія відбулася ще в 2010 р. і роботодавець перевів працівника за заявою з посади комірника за сумісництвом на посаду завідуючої складом за основним місцем роботи та вніс запис у трудову книжку тільки про дату переведення: «Прийнято завідувачем складу у зв’язку з переведенням із сумісника на основне місце роботи» не зробивши попереднього запису про роботу за сумісництвом, тому потрібно внести виправлення.

Як відомо, запис до трудової книжки вноситься про роботу за сумісництвом за бажанням працівника. Але у ситуації, що склалася, перед тим як вносити запис про переведення на основне місце роботи, потрібно було внести запис про прийняття на роботу за сумісництвом. 

Оскільки запис про роботу за сумісництвом не був внесений до трудової книжки за бажанням працівника за попереднім основним місцем роботи, роботодавець за новим основним місцем роботи може внести запис про роботу за сумісництвом з посиланням на наказ, який видано раніше про прийняття на роботу за сумісництвом. 

Отже, в результаті маємо пропущений рядок в трудовій книжці. 

Інструкцією №58 не регламентовано порядок внесення пропущеного запису до трудової книжки. Проте, щоб внести пропущений запис, не потрібно видаляти всі зроблені записи в трудовій книжці, щоб зберегти хронологію записів. Доречніше зробити наступний за номером запис: "Запис пропущено: Із (дата) по (дата) працював за сумісництвом у ТОВ "А" на посаді комірника", а у графі 4 - вказати наказ, який видано раніше про прийняття на роботу за сумісництвом.

За порушення встановленого порядку ведення, обліку, зберігання і видачі трудових книжок посадові особи несуть фінансову (абз. 8 ч. 2 ст. 265 КЗпП), адміністративну (ч. 1 ст. 41 КУпАП), так і кримінальну (ч. 1 ст. 173 ККУ) відповідальність як за інші порушення вимог законодавства про працю. Отже, штрафи накладаються лише за порушення ведення трудових книжок, у разі самостійного виявлених помилок зазначені штрафи не застосову-ватимуться.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Залучення працівників до роботи у вихідні дні
    У зв'язку з виробничою необхідністю підприємство планує залучати у вихідні дні (субота та неділя) працівників для виконання певного виду робіт. Оплата праці буде проведена в двократному розмірі посадового окладу. На підприємстві затверджено такий графік роботи: робочі дні - понеділок-п'ятниця з 8:00 до 17:00, 12:00-13:00 обідня перерва вихідні – субота, неділя
    Сьогодні 11:164
  • Бухгалтер у Громадській організації
    Бухгалтер працює на 2/3 ставки у ФОП. Як оформити роботу цього бухгалтера в громадській організації, яка фінансується за рахунок грантів: на 0,5 ставки чи на повну ставку?
    03.05.202411
  • Прийняття 16-річного підлітка на роботу та перерахунок зарплати іншій особі
    Чи можна прийняти на роботу на неповний робочий день підлітка 16 років, у якого є свідоцтво про народження та ІПН, але немає паспорта. ЄСВ доплачувати до МЗП? Чи можна написати заяву, щоб заробітну плату перераховували іншому працівнику?
    03.05.202423
  • Не проведено інвентаризацію резерву відпусток у 2023 році: які наслідки?
    У І кварталі 2024 року було використано відпусток за 2023 рік більше, ніж нараховано резерву в 2023 р., тобто на кінець 2023 року не проведена інвентаризація резерву відпусток, не визначено кількість днів невикористаних днів відпустки, відповідно немає залишку резерву в балансі. Фактично це проведено і нараховано в І кварталі 2024 р. Як виправити помилку, щоб витрати по резерву відпусток 2023 р. зарахувати в 2024 р.?
    29.04.202458
  • Звільнення та прийняття на роботу в одному місяці: складаємо додаток 1 єдиної звітності?
    Працівник в одному місяці був звільнений (з ознакою наявності трудової книжки) , а наступного дня знову прийнятий на неповний робочий час за сумісництвом без наявності трудової книжки. Як показати такі зміни в графі 14 додатку 1 – кількість днів перебування у трудових відносинах?
    26.04.2024112