• Посилання скопійовано

Внесення пропущеного запису у трудову книжку

У червні 2010 році працівник за заявою був переведений з посади комірника за сумісництвом на посаду завідуючої складом за основним місцем роботи. Запис про роботу за сумісництвом не робився, запис зроблено тільки на дату переведення. Як внести випра-влення перед скануванням трудової книжки? Чим помилка загрожує підприємству?

На практиці застосовують два варіанти зміни статусу працівника з сумісника на основного шляхом :

1. прийняття - звільнення, враховуючи вимоги ст. 24 КЗпП;

2. переведення (хоча він законодавачо не врегульований).

Із ситуації виходить, що подія відбулася ще в 2010 р. і роботодавець перевів працівника за заявою з посади комірника за сумісництвом на посаду завідуючої складом за основним місцем роботи та вніс запис у трудову книжку тільки про дату переведення: «Прийнято завідувачем складу у зв’язку з переведенням із сумісника на основне місце роботи» не зробивши попереднього запису про роботу за сумісництвом, тому потрібно внести виправлення.

Як відомо, запис до трудової книжки вноситься про роботу за сумісництвом за бажанням працівника. Але у ситуації, що склалася, перед тим як вносити запис про переведення на основне місце роботи, потрібно було внести запис про прийняття на роботу за сумісництвом. 

Оскільки запис про роботу за сумісництвом не був внесений до трудової книжки за бажанням працівника за попереднім основним місцем роботи, роботодавець за новим основним місцем роботи може внести запис про роботу за сумісництвом з посиланням на наказ, який видано раніше про прийняття на роботу за сумісництвом. 

Отже, в результаті маємо пропущений рядок в трудовій книжці. 

Інструкцією №58 не регламентовано порядок внесення пропущеного запису до трудової книжки. Проте, щоб внести пропущений запис, не потрібно видаляти всі зроблені записи в трудовій книжці, щоб зберегти хронологію записів. Доречніше зробити наступний за номером запис: "Запис пропущено: Із (дата) по (дата) працював за сумісництвом у ТОВ "А" на посаді комірника", а у графі 4 - вказати наказ, який видано раніше про прийняття на роботу за сумісництвом.

За порушення встановленого порядку ведення, обліку, зберігання і видачі трудових книжок посадові особи несуть фінансову (абз. 8 ч. 2 ст. 265 КЗпП), адміністративну (ч. 1 ст. 41 КУпАП), так і кримінальну (ч. 1 ст. 173 ККУ) відповідальність як за інші порушення вимог законодавства про працю. Отже, штрафи накладаються лише за порушення ведення трудових книжок, у разі самостійного виявлених помилок зазначені штрафи не застосову-ватимуться.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Оформлення працівника - сумісника на час декретної відпустки бухгалтера
    Бухгалтер (єдиний) з 18.11.2024 р. йде у відпустку по вагітності та пологах на 126 днів. Далі вона планує вийти на роботу після закінчення лікарняного. На цей період (126 днів) підприємство планує прийняти сумісника на виконання обов'язків бухгалтера. Як оформити такого сумісника? Які потрібні накази, повідомлення до ДПС тощо?
    22.11.2024121
  • Чи може сумісник працювати у суботу?
    Є необхідність взяти на роботу працівника, але він може працювати тільки за сумісництвом і тільки по суботах. Підприємству такий графік роботи підходить. Чи має підприємство в такому разі нараховувати працівнику подвійну ставку, тому що це робота у вихідний? Як правильно скласти графік роботи?
    21.11.202456
  • Виправлення скороченої назви підприємства у трудовій книжці
    При заповненні трудової книжки вказано скорочену назву роботодавця: ТОВ "Квіточка" замість "Товариство з обмеженою відповідальністю "Квіточка". Чи стане це перешкодою при передаванні відомостей про трудову діяльність працівника в електронному вигляді до ПФУ? Якщо так, то як це виправити, якщо деякі підприємства вже ліквідовані?
    21.11.202438
  • Витрати у відрядженні на оплату користування платними дорогами
    Працівник повернувся з закордонного відрядження та надав нефіскальні чеки з платіжного терміналу за проїзд платними дорогами. Оплата проведена банківською картою та відображена у виписці, яку надав працівник. Чи підлягають такі витрати оподаткуванню ПДФО та ВЗ?
    20.11.2024457
  • Які наслідки, якщо оплатили ДМС для працівника в сумі більше 30% його зарплати?
    У працівника зарплата 39 тис. грн. В липні 2024 оплатили медичне страхування на рік 21000,00 грн. Чи є це додатковим благом та чи треба сплатити ПДФО 18 % та ВЗ 1,5%? Оскільки минув час, які штрафи має сплатити підприємство, якщо зараз оплатимо податки за рахунок працівника? Та чи дійсна зараз пільга 30% по договорам страхування?
    19.11.202427